jak czesto jeść

11 odpowiedzi
Witam
Ćwiczę na siłowni co ile mam jeść aby były najlepsze efekty ćwiczeń co 2 godz czy co 3 godziny?.
Witam, jest to kwestia idnywidulana, zależy od tego jakie to ćwiczenia i jak się Pan/i odżywia.
Zapraszam na konsultację.

Witam,
Wszystko zależy od składu posiłku. Po zjedzeniu posiłku "obiadowego" kolejny powinien się pojawić po 3-4 godzinach. Po zjedzeniu małej przekąski np. owocu kolejny posiłek należy zaplanować po 2 godzinach. Ważne żeby wyznaczyć sobie możliwe stałe godziny posiłków w trakcie dnia.
Pozdrawiam,
Karolina
Witam,

zachęcam do jedzenia posiłków co 3 -4 godziny.
To o czym warto pamiętać to posiłek po treningowy. Należy zawsze odbudować poziom glikogenu mięśniowego, który najszybciej odnawia się w czasie około 30 minut po treningu. Najlepiej zjeść w tym wypadku posiłek składający się z węglowodanów, np. ryż z jabłkiem.
To głównie w wypadku treningu aerobowego czyli jakiś rowerek czy bieżnia. Jeśli jest to trening typowo siłowy, zdecydowanie należy skupić się na dostarczeniu białka po treningu.

Pozdrawiam serdecznie
Milena Olaszewska
Witam serdecznie. Niestety, ale nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie ponieważ nie mam kluczowych informacji. Nie wiem jak często odbywają się ćwiczenia, jakie są to ćwiczenia oraz jak wygląda dotychczasowy sposób odżywiania. Nie znam też celu, to znaczy czy ćwiczenia są na spalanie tkanki tłuszczowej czy na budowę masy mięśniowej. Serdecznie zapraszam do mojego gabinetu, gdzie będę w stanie udzielić kilka wskazówek po szczegółowo przeprowadzonym wywiadzie.
Bardzo mi przykro, ale mam za malo danych, żeby odpowiedzieć na to pytanie
Zakładam, że celem jest utrata kg wiec co 3 godziny będzie OK..
Witam, wszystko zależy od tego jakie efekty chcemy uzyskać. Jeżeli zależy nam na przyroście masy ciała to należy jadać posiłki częściej (czyli co 2 godz.). Jeżeli masa ciała jest prawidłowa lub chcemy ją zredukować należy jadać posiłki co 3 godziny.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Mimo prostoty pytania jednoznaczna odpowiedź na nie jest niemożliwa. Ogólnie przyjęło się, że najlepiej jeść pięć posiłków dziennie co trzy godziny. Nie jest to jednak traktowane jako „złoty standard”, ponieważ często ta zasada jest trudna do pogodzenia z obowiązkami dnia codziennego. Ustalając częstotliwość posiłków z Pacjentem zawsze pytam o stan zdrowia, styl życia i cel stosowania zmian żywieniowych.
Odpowiadając więc na pytanie, częstotliwość posiłków uzależniłabym od tego jaki jest cel stosowania ćwiczeń, okres treningowy, częstotliwość treningów, ich natężenie w tygodniu czy w ciągu dnia. Warto też zwrócić uwagę na wysokość zapotrzebowania energetycznego, jeżeli jest bardzo wysokie można pokusić się o większą ilość posiłków (nawet co dwie godziny) o mniejszej objętości. Proszę jednak pamiętać, że na dłuższą metę tak częste posiłki mogą mocno kolidować np. z pracą, jeśli nie jest nią trening czy zawody.
Pozdrawiam,
Marta Reichert
Witam,
Bardzo ciężko jest odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, ze względu na niewielką ilość informacji. Regularne spożywanie posiłków jest niezmiernie ważnym elementem każdej racjonalnej diety. Przyjęto, że najkorzystniej jest, aby posiłki pojawiały się co 3 godziny. Jednak podczas planowania diety warto wziąć pod uwagę tryb życia, zapotrzebowanie energetyczne, ilość i rodzaj treningów, możliwości do przygotowania i spożycia posiłków, założone cele do osiągnięcia. To bardzo złożona kwestia, dlatego proponuję wizytę u specjalisty, który pomoże ustalić ilość i pory posiłków.
Pozdrawiam serdecznie, Monika Nowicka
Skuteczność ćwiczeń jest ściśle powiązana z dieta. Proponuję co 3 godziny, ostatni posiłek 2-3 godziny przed treningiem.1h przed treningiem posiłki o niskim IG (indeks glikemiczny) – są źródłem paliwa na okres treningu i odbudowy po treningowej. Ważne jest, aby przed wysiłkiem zaopatrzyć organizm w odpowiednią ilość kalorii oraz dopasować zużycie kalorii do poboru. Rodzaj oraz ilość posiłków zależy w jakich godzinach trenujemy.Pozdrawiam
Witam,
wszystko zależy od tego, jak rozłożony jest plan treningowy, o której porze jest trening, jaka jest jego intensywność. Najlepiej udać się do wykwalifikowanego dietetyka, aby rozłożyć posiłki w oparciu o szczegółowy wywiad odnośnie żywienia i aktywności fizycznej.