Jak być silną i niezależną kobietą?

2 odpowiedzi
Od kiedy urodziło mi się dziecko, zaczęłam się często nie dogadywać z mężem. Zazwyczaj kłócimy się o bardzo prozaiczne rzeczy, więc to znaczy, że już nam nie jest ze sobą dobrze. Doszłam do wniosku, że lepiej się juz teraz rozstać. Problemem jest jedynie to, że nie wiem czy jestem na tyle silna i niezależna, by sobie z tym poradzić. Chciałabym się do tego przygotować. Jak więc być silną i niezależną kobietą?
Witam,
Zastanawiam co dla Pani oznacza "bycie silną i niezależną kobietą". Wyznaję pogląd, że ludzie nigdy nie są jednoznacznie, i zawsze silni. Bywaja po prostu momenty kiedy są silni, i są momenty kiedy są słabi. A paradoksalnie właśnie uznanie i zaakceptowanie własnej słabości czyni nas silnymi :-)
Oczywiście to brzmi tak ładnie i proste choć wcale proste do osiągnięcia nie jest.
Proszę się zastanowić nad opcją jakiegoś wsparcia dla siebie (znajomi, rodzina, przyjaciele tudzież specjalista) bo jak czytam to decyzję o odejściu już Pani podjęła. Przed Panią czas, w którym pojawi się wiele emocji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
JSK

Witam,
Pojawienie się dziecka na świecie, powodować może niemały chaos w rodzinie. Nowe role- ważne role życiowe - role rodziców powoduja w małżónkach różnice zdań co do wyobrażen na temat nowych obowiązków. Stąd zdarzać mogą się częstsze różnice zdań powodujące kłótnie. Nie wiem, czy decyzja o rozstaniu jest już definitywnie podjęta, ale proszę wziąć to nowe położenie rodziny pod uwagę. Bycia silną i niezależną natomiast można się "nauczyć" w toku spotkań. Proponuję indywidualne sesje rozwojowe dla pani po których to poczuje sie pani bardziej samodzielna i pewna siebie. Takie spotkania nie sa forma terapii, bardziej pracy nad sobą, nad umówionym wspólnie celem, którym może być przykładowo wzrost samooceny, a co może być widoczne w konkretnie podjętym zachowaniu czy decyzji. Zmiana zachowania i pierwszy krok będzie wyrazem tego przepracowanego celu i wówczas spotkania rozwojowe się kończą.
Zapraszam na konsultacje w celu omówienia swego celu.
Bądź też na sesje dla pary by spóbowac jeszcze raz odnależć się z mężem w malżeńskiej ścieżce rozwoju.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.