Jadłospis.

36 odpowiedzi
Witam ;) Czy do dietetyka trzeb przychodzić co tydzień po nowa dietę ? Czy dostaje się jedna dietę do stosowania na dłużej ?
Witam,

Co jaki czas zmieniamy zalecenia w postaci gotowych jadłospisów jest uzależnione tylko i wyłącznie od pacjenta. Jadłospis zmieniamy wtedy, kiedy pacjentowi znudziły się zaproponowane w nim przepisy lub wymaga on zmiany z przyczyn zdrowotnych, co jest cechą indywidualną. Jednak należy pamiętać, że staramy się nie tylko pracować na „gotowcach” ale również edukować pacjenta, żeby pod koniec naszej współpracy był w stanie samodzielnie utrzymać efekty i podejmował mądre decyzje żywieniowe do końca życia.

Pozdrawiam serdecznie.

Jedna dieta wystarcza na co najmniej miesiąc stosowania. Jest to dieta tygodniowa, którą po prostu powielamy przez cztery tygodnie. Po miesiącu należy ją zmienić na nową ponieważ na pewno po takim czasie dojdzie już do pewnych zmian w składzie ciała i trzeba ją będzie do tego dostosować, a poza tym najzwyczajniej po prostu już się znudzi:) Do dietetyka przychodzi się co dwa tygodnie na wizyty kontrolne, w celu sprawdzenia czy wszystko jest w porządku, skontrolowania postępów i rozwiania ewentualnych wątpliwości, które pojawią się w trakcie stosowania diety.
Pozdrawiam serdecznie
Wszystko zależy od tego, na jakiego dietetyka Pani trafi i jakimi metodami pracuje. U niektorych sa to czeste wizyty i zmiany diety u innych rzadsze. Warto zapytać dietetyka, który będzie Panią prowadził. Pozdrawiam
Witam, to zależy od potrzeb pacjenta. Niektórzy otrzymują diety częściej, inni zaś wolą dietę stosować przez dłuższy czas. Sposób współpracy pacjenta z dietetykiem ustalany jest indywidualnie na konsultacji. Pozdrawiam, Łasek Natalia
W naszych poradniach jadłospis otrzymuje się na okres od 3 do 5 tygodni, w zależności od przypadku.
Najczęściej co 2 tygodnie. Częstotliwość ustalana jest indywidualnie. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry :). To wszystko zależy od dietetyka. U mnie w gabinecie pacjenci dostają diety na dwa tygodnie i po dwóch tygodniach przychodzą na wizyty kontrolne osobiście lub w przypadku pacjentów mieszkających w innych miastach czy państwach (bo i takich mamy) odbywają te wizyty online. To bardziej motywuje do pracy a jednocześnie urozmaicona, zróżnicowana dieta lepiej odżywia organizm, więcej uczy i przede wszystkim nie jest "nudna".
Witam wizyty ustawiane są indywidualnie w zależności od problemu i osoby ( czasem co 10 dni czasem co miesiąc).
Wszystko w zależności jaki jest problem oraz jakie są ustalenia z dietetykiem.
To zależy od dietetyka i od pacjenta.
Dzień dobry, to zależy od dietetyka. U mnie jadłospisy są na tyle urozmaicone, że można je stosować przez dłuższy okres - w przypadku szczegółowego to zazwyczaj miesiąc, ilościowy można stosować dłużej. Pozdrawiam
Witam,
jest to ustalane indywidualnie, ale najczęściej jest to jeden jadłospis z różnymi możliwościami modyfikacji, który ma wystarczyć na dłużej.
Pozdrawiam!
Witam serdecznie :)
Wszystko zależy od indywidualnych preferencji pacjenta, jednak najczęściej 2 jadłospisy do powtórzenia na miesiąc w zupełności wystarczą :)
pozdrawiam
Witam serdecznie,
to zależy jak się Pani umówi z dietetykiem, można zamówić mieięczny jadłospis lub tygodniowy, zazwyczaj można tez powtarzać te diety które były dla Pani ułozone. Pozdrawiam
Witam, ja opracowując Program Żywienia przygotowuję propozycje posiłków na 2 tygodnie. Po tym czasie zapraszam na analizę masy ciała (sprawdzam efekty) i przekazuję propozycje na następne 2 lub 3 tygodnie.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie,
Po konsultacji wstępnej i uzyskaniu niezbędnych informacji indywidualny jadłospis jest przygotowywany przez kilka dni na dłuższy okres czasu i przesyłany drogą mailową, także nie ma konieczności przychodzenia co tydzień po nową dietę. Spotykamy się dopiero na wizycie kontrolnej po 3 lub 4 tygodniach od zastosowania diety w zależności od indywidualnych ustaleń i dokonujemy niezbędnych pomiarów.
Dzień dobry,
prawidłowo zbilansowany jadłospis to co najmniej 10 dni nie powtarzających się przepisów, to jest okres brany pod uwagę podczas kontroli sanepidu w ośrodkach żywienia zbiorowego. Taki jadłospis można powtórzyć. Po tym okresie należy go zmodyfikować dodając kolejne nowe przepisy i produkty. Jadłospis powinien się zmieniać w zależności od tego jaką mamy porę roku i dostępne w tym czasie produkty. W takim razie mając ułożony 14-dniowy różnorodny jadłospis można spokojnie stosować go przez miesiąc. Zmiana jego kaloryczności również wymaga jego modyfikacji, a ta jest uzależniona od efektów np. w przypadku odchudzania. Częstotliwość chodzenia do dietetyka jest bardzo indywidualna i zależy od dyscypliny i zaangażowania pacjenta, sytuacji losowych itp. Standardowo co 2 tygodnie max.3 tygodnie.
pozdrawiam
Witam,
najskuteczniejsze są cotygodniowe spotkania, ze względu na fakt, że w tym czasie nie zdążymy stracić zapału i motywacji do kontynuowania kuracji.
Pozdrawiam
Karolina Bednarowicz
Dzień dobry,
z reguły na wizyty kontrolne umawiam się raz na 2 tygodnie. Jak często opracowywana jest nowa dieta zależy od Pani preferencji i od rodzaju współpracy (np. czy jest to dieta przy alergii, czy odchudzająca). Zwykle nową dietę układam co 2 tygodnie. Stały kontakt z dietetykiem, a więc regularne wizyty kontrolne są kluczowe, aby podtrzymać Pani/Pana motywację na diecie. Pozdrawiam!
Dzień dobry. Moja praca z pacjentem polega głównie na zmianie nawyków, przyzwyczajeń i dostosowania aktualnej diety do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia. Po zakończeniu pracy ze mną (przeważnie kilkumiesięcznego) każdy jest w stanie samodzielnie zadbać o swoje żywienie bez konieczności "jedzenia z kartki". To proces wymagający dużego zaangażowania po obydwu stornach szczególnie w pierwszych dwóch miesiącach współpracy. Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub osobistego, z chęcią opowiem więcej o naszym programie pracy z pacjentami.

Pozdrawiam serdecznie
Krystian Gagoś
W Centrum Dietetyki Nutrado otrzymuje się jeden plan żywieniowy - nie ma potrzeby aby co tydzień otrzymywać nowy plan. Sugerowane są wizyty kontrolne co miesiąc - półtora. -
wtedy pacjent może otrzymać dodatkowe przepisy, w zależności od preferencji. Świadczymy również konsultacje online. Wszystkim pacjentom odpowiadamy na pytania drogą online.
Pozdrawiam
Pacjenci, którzy się u mnie odchudzają, przychodzą na wizyty kontrolne 1 raz w miesiącu. Na 1 wizycie opracowujemy schemat dnia (godziny, rodzaje posiłków i ich wielkości), a następnie pacjent może radzić sobie sam w oparciu o dietetyczne przepisy, które mam na swojej stronie internetowej, albo zamawia dietę indywidualną na 1, 2, 3 lub 4 tygodnie, a oprócz tego otrzymuje wzorcowe diety, które w łatwy sposób może wykorzystywać w swoim codziennym menu. Pozdrawiam
Dzień dobry,

Absolutnie nie ma potrzeby, aby spotykać się co tydzień. Wizyty odbywają się z częstotliwością co 3-4 tygodnie.

Pozdrawiam
Anna Jasińska
Witam.
Na podstawie 36 parametrów krwi Metabolic Balance układa indywidualny plan żywieniowy podzielony na fazy. Pacjent pod przewodnictwem opiekuna( w tym wypadku moim )wprowadza w życie plan . W ramach opieki nad pacjentem jest możliwych 10 spotkań z opiekunem, ale są też dodatkowo możliwe kontakty telefoniczne. Zdarza się ,że pacjent spotyka się z opiekunem rzadziej, ale to decyzja pacjenta. Plan stosowany jest do czasu uzyskania oczekiwanych efektów. Plan stosuje sie wg podanych zasad i reguł. Efekty zauważalne są juz w ciagu dwóch pierwszych tygodni. Zapraszam do odwiedzenia naszego gabinetu na wstępną rozmowę przed podjęciem decyzji.
Dietetyk Małgorzata Białokur
Witam, nie nie ma takiej potrzeby. Pacjenci dostają ją mailowo. Dieta również może być przygotowana bez wizyty pacjenta w gabinecie tzw online
To wszystko zależy od indywidualnych rozwiązań, które dietetyk dopasowuje do potrzeb Pacjenta. Obie opcje są możliwe :).
Witam, ja spotykam się z pacjentami raz w miesiącu, a dietę, którą pacjent dostaje stosuje tak długo jak chce. Kiedy dieta się Pacjentom nudzi, wtedy dopiero przygotowuję następną.

Pozdrawiam serdecznie
Myślę, że każdy dietetyk ma swój wypracowany system, tak naprawdę ani medycyna ani prawo nie wyznacza nam sztywnych norm. Ja osobiście układam jadłospisy na 14-dni. Również spotkanie kontrolne, na którym omawiam z klientami rezultaty odbywają się co 2 tygodnie. Z mojego doświadczenia wynika, że regularny kontakt z dietetykiem pozytywnie wpływa na motywację klienta i jego wyniki.
Szanowna Pani,

Na pierwszej wizycie wspólnie decydujemy jaki Plan żywieniowy będzie dla Pani odpowiedni. W mojej ofercie dostępny jest plan żywieniowy 7-dniowy, 14-dniowy, 30-dniowy. Najczęściej wybieranym przez pacjentów jest jadłospis 14-dniowy. Pacjenci po jego zastosowaniu oraz wcześniejszej edukacji, samodzielnie potrafią wymieniać już składniki i komponować plan żywieniowy.

W razie pytań bardzo proszę o kontakt.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Kołdon
Dzień dobry,
jest to zależne od trybu pracy danego dietetyka. Można co tydzień dostawać nowy jadłospis, lub można dostać jeden do stosowania na dłużej z wyniennikami wg preferencji Pacjenta i wyznaczonych celów. Niektórzy dietetycy w ogóle nie stosują typowych jadłospisów, a bazują na zmianie nawyków żywieniowych. Dlatego warto prześledzić ofertę poradni dietetycznych i wybrać taką, która najlepiej odpowie naszym wymaganiom.
Pozdrawiam serdecznie
To wszystko zależy od indywidualnych ustaleń,zaleceń
Witam serdecznie,
To zależy od pacjenta oraz dietetyka jaką ,,strategię działania'' obiorą. Warto, aby wizyty kontrolne odbywały się co 2-4 tygodnie, ale to już od oczekiwań, zamierzonych celów i efektów zależy czy na każdej wizycie na pacjenta będzie czekała nowa dieta. Jeżeli pacjent potrzebuje pomocy w utrzymaniu motywacji wizyty mogą odbywać się nawet co tydzień. Korzystnie jest przed pierwszą konsultacją u specjalisty zorientować się na jaki czas są przygotowywane diety. Zapraszam do mnie, zajmuję się układaniem miesięcznych planów żywieniowych, a częstotliwość wizyt jest dostosowywana indywidualnie. Pozdrawiam
Witam,
najlepiej co dwa tygodnie, jeśli nie ma specjalnych wskazań medycznych (choroby) do częstszych spotkań.
Jeden jadłospis można czasem stosować dłużej niż dana ilość dni (np. jadłospis 7-dniowy stosować 2 tygodnie) ale to zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. O tym zawsze decyduje dietetyk, nie pacjent!
Dobry wieczór, każdy dietetyk ma inny system pracy, a klient inne potrzeby, preferencje i cele.
Ja jestem zwolennikiem przede wszystkim indywidualnego podejścia, a sposób żywienia ma być swobodny, tzn taki, aby klient czuł się z nim dobrze, bez problemu mógł przygotować codzienne posiłki a co najważniejsze osiągał zamierzone cele (oczywiście, zakładamy, że nie ma np jednostek chorobowych które wymagają bardzo precyzyjnych wytycznych i ciągłego monitoringu)
Dzień dobry,
moi pacjenci nie muszą przychodzić co tydzień po nową dietę ;) Zależy mi na na tym aby nauczyli się sami komponować posiłki, oczywiście biorąc pod uwagę wskazówki otrzymane na wizytach.
Dzień dobry,
to zależy od systemu pracy dietetyka - niektórzy układają zmienne jadłospisy do odbioru co tydzień/2 tygodnie, a niekórzy układają diety do stosowania "w pętli". Proszę wysłać wiadomość do konretnego specjalisty z tym zapytaniem.

Z poważaniem,
Sławomir Kula