Infekcja rany w nosie po septoplastyce

5 odpowiedzi
Dzień dobry, miesiąc temu miałam wykonaną septoplastykę. Od początku koło rany gromadziła się ropna wydzielina w małych ilościach, ale podczas dwóch wizyt kontrolnych informowano mnie, że wszystko jest ok. Od czasu operacji ropiały mi również oczy o czym poinformowałam podczas kontroli (polecono konsultację okulistyczną). W ostatnim czasie doszło do nasilenia objawów (zielono - żółta wydzielina na szwach i wokół nich) w związku z czym udałam się do larygologa, który to stwierdził infekcję (siejącą również na oczy). Ściągnięto mi rozpuszczalne szwy oraz przepisano Bactorban. Dodatkowo polecił płukać obficie nos np. Irigasinem. Minęły 4 dni, rana nadal ropieje (widoczne szczególnie po nocy) i lekko krwawi Jak długo trzeba czekać na poprawę w takim wypadku? Kiedy ewentualnie ponownie udać się do lekarza? Czy powodem infekcji mogły być szwy? Czy powinnam czyścić tą ranę z ropy (nie dopytałam lekarza, a gdy chcę zebrać zalegającą wydzielinę to rana zaczyna lekko krwawić)? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam, zapraszam na badanie i ocene laryngologiczna w Klinice Medest w Opolu. Byc może należy włączyc antybiotyk?

Witam, proszę udać się ponownie do lekarza, który operował, aby zbadał Panią i proszę opowiedzieć mu jak wygląda okres po operacji. Pozdrawiam. Łapienis Magdalena
Jakie opole? Pani wiek? W jakim ośrodku Pani się operowała? Po operacji przegrody nosa robimy opatrunki przez kilka tygodni. Zabiegi z Irigasinem po operacji przegrody to możliwość zakażenia rany pałeczką kałową z wody. Do przemywania ran po operacjach stosujemy płyny sterylne!!! Ktoś Pani robi krzywdę. Szukaj dobrego prawnika i weź ich za uszy
Witam serdecznie!
Proponuję konsultację u lekarza prowadzącego oraz rozważyć wykonanie badania mikrobiologicznego wydzieliny z jam nosa oraz HRCT zatok.
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl
Dzień dobry,
opisywane objawy najpewniej są związane z wchłanianiem - resprbcją szwów wchłanialnych. jesli nie ma do tego gorączki, obrzęku nosa, nie należy się tym przejmować. Objawy powinny minąć do kilku tygodni. Jeśli nasilałyby się, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

z poważaniem,
lek. Piotr Drozdowski
specjalista chirurgii plastycznej
FEBOPRAS