Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

PEŁEN ZAKRES OFEROWANYCH PRZEZE MNIE USŁUG ZNAJDZIESZ NA WWW.ABC-MED.INFO (wszystkie procedury wykonywane są wyłącznie poza NFZ) lub na poszczególnych stronach tematycznych: ... więcej

Adresy i cenniki

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • PEŁEN ZAKRES OFEROWANYCH PRZEZE MNIE USŁUG ZNAJDZIESZ NA
  WWW.ABC-MED.INFO (wszystkie procedury wykonywane są wyłącznie poza NFZ)

  lub na poszczególnych stronach tematycznych:

  LARYNGOLOGIA MAŁOINWAZYJNA (www.abc-med.info/Laryngologia.htm)

  ALERGOLOGIA (www.abc-med.pl/)
  /testy - odczulanie/

  MEDYCYNA ESTETYCZNA (www.abc-med.com.pl)

  ROZWIŃ LISTY PONIŻEJ - ZNAJDZIESZ TAM BEZPOŚREDNIE PRZEKIEROWANIA DO STRON OPISUJĄCYCH PROBLEM JAKI CIĘ INTERESUJE...WYSTARCZY KLIKNĄĆ...

  Leczenie chrapania i bezdechu, niedrożności nosa /polipy nosa (http://www.abc-med.info/Polipy-nosa.htm), przerost małżowin nosowych (http://www.abc-med.info/Krople-do-nosa.htm), uzależnienie od kropli, skrzywiona przegroda, krwawienia z nosa/, przerostu migdałków, itp - zabiegi bez skalpela /laser, koblacja, nóż harmoniczny, shaver, radiochirurgia, koagulator fotonowy, plazma argonowa, inhalacje AMSA (http://www.abc-med.info/Inhalacje.htm)/

Specjalizacje

 • Alergologia
 • Otorynolaryngologia

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Gdańsku

Nagrody i wyróżnienia

 • Wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Alergologicznego (rozprawa doktorska); Wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej (praca dyplomowa), Wyróżnienie Polskiego towarzystwa Alergologicznego (orzeł alergologii)

Staże

 • Greifswald, Gissen, Duisburg, Zurich....

Certyfikaty

 • Marek Modrzyński, alergolog w mieście Grudziądz - Certyfikaty
 • Marek Modrzyński, alergolog - Certyfikaty
 • Marek Modrzyński, Grudziądz - Certyfikaty

Choroby

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • J
  Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska WWW.ABC-MED.INFOUsługa: usuwanie polipów

  To była moja czwarta polipektomia (i pewnie nie ostatnia ze wględu na uczulenie na salicylany), ale nigdy tak szybko nie było pozytywnych efektów. Sam zabieg bardzo szybki i bezbolesny, krwawienie praktycznie nie występuje (po wyjęciu tamponów po 5h czysto). Po niecałym tygodniu od zabiegu zaczęło wracać powonienie.

  dr hab. n. med. Marek Modrzyński2017-03-29

  No niestety to prawda. Nadwrażliwość na salicylany to najgorsza opcja - są obecne w bardzo wielu produktach żywnościowych, przez co całkowite ich unikanie jest praktycznie niemożliwe. Choroba jest przez to w zasadzie niemożliwa do całkowitego wyleczenia, a jednym z jej elementów jest przewlekłe zapalenie zatok przynosowych z tworzeniem się polipów i bardzo dużą skłonnością do ich odrastania. Koniecznie trzeba brać po zabiegu leki donosowe bo to daje przynajmniej szansę opóźnienia nawrotów.

 • J

  Witam. Jestem z Poznania. Od kilku lat jestem "niewygodnym" domownikiem - bylem :) Mega chrapacz i do tego bezdech senny. Kilka razy dusiłem się. Panicznie boje się lekarzy, szpitali, nawet zastrzyku ... Czekałem ponad 2 tygodnie z napisaniem tej opinii. 27.02.2017 miałem zabieg - korekta podniebienia i języczka. Nie bójcie się - ja to piszę. Cykor do kwadratu. Nic nie bolało. Co najważniejsze, już po zabiegu czułem różnice. W ciągu dwóch tygodni delikatnie chrapałem przez około 4 godziny - w sumie. Żona, która wcześniej spała w pokoju obok - śpi już ze mną :) Czasem tylko sprawdza w nocy, czy żyję - bo nic nie słyszy !!! :))) Co do bólu po zabiegu - po dwóch, trzech dniach pojawił się. Jest do dziś ( 2 tygodnie ), ale już mniejszy - i "do ogarnięcia ". Jeszcze dwa tygodnie i jadę ponownie - teraz małżowiny. Ale pojadę bez strachu, bo wiem, że oddam się w "ręce które leczą" :). Tak, tak... Dr Modrzyński to wspaniały człowiek i fachowiec najwyższej klasy. Podpisuje się pod tą opinią obiema rękami !!!
  Jako ciekawostkę; przed wizytą u Dr Modrzyńskiego byłem na konsultacji u znanego chirurga z Polanicy Zdrój - pomyślałem, że nie będę żałował i zrobię przegrodę nosową u najlepszego fachowca. Ów doktor już chciał mnie umówić na kosztowny zabieg. Po wizycie u Dr Modrzyńskiego już wiem, że byłbym po prostu naciągnięty. Bo przegroda wróciła by na swoje miejsce - mam do "zrobienia" przerośnięte małżowiny, które "wypychają" przegrodę - tak zrozumiałem. Możliwe, że obędzie się bez zabiegu na przegrodę...
  Reasumując; mam 45 lat i nie spotkałem tak konkretnego lekarza z niewątpliwie ogromną wiedzą i doświadczeniem, jak Pan Dr Modrzyński.
  Bardzo dziękuję Panie Doktorze...

  dr hab. n. med. Marek Modrzyński2017-03-15

  Nie ma za co. Cieszę się, że zabieg dał pozytywny efekt. Z czasem powinno być jeszcze lepiej, szczególnie jeśli dodatkowo udrożni się nos. Jeśli chodzi o objawy pozabiegowe to choć sam zabieg praktycznie nie boli to po zabiegu występuje zawsze ból gardła, a u pewnego niewielkiego odsetka osób może być on bardzo dokuczliwy i utrzymywać się nawet 3 tygodnie. Tak więc lepiej nastawić się na taką właśnie sytuację. Warto też pamiętać, że żaden z wykonywanych obecnie zabiegów nie daje pełnej gwarancji wyleczenia chrapania i bezdechu. Szanse poprawy są oczywiście duże nie mniej może być też tak, że co by nie robić nic to nie da. Z drugiej strony jeśli nie zrobi się nic to wówczas jest 100% gwarancji, że nic się na lepsze nie zmieni. Warto więc chyba zaryzykować czego jest Pan najlepszym przykładem.
  Co do operacji przegrody nosa to często też jest ona potrzebna jeśli faktycznie to skrzywienie jest duże i powoduje istotne zaburzenia przepływu powietrza. Często jednak za ten stan bardziej odpowiedzialny jest przerost śluzówek w nosie niż to skrzywienie i wówczas warto zająć się przede wszystkim właśnie tym, a przegrodą ew na sam koniec jeśli będzie jeszcze taka konieczność.

 • D

  Witam. Jestem z Torunia. Dnia 3.02.2017 miałem zabieg wymrażania przerośniętych małżowin nosowych. Od 15 lat męczyłem się z ciągłymi stanami zapalnymi zatok ( zapchany nos, wydzielina spływająca po tylnej ścianie gardła co powodowało okropny kaszel oraz podwyższoną temperaturę). Przez wszystkie te lata byłem faszerowany antybiotykami i sterydami do nosa które nic nie dawały. W ubiegłym roku miałem prostowaną przegrodę co miało mi pomóc zlikwidować stany zapalne. Diagnoza okazała się nietrafna. Od kolegi dowiedziałem się o dr Modrzyńskim i postanowiłem spróbować ostatniej deski ratunku. Lekarz pewny siebie i pewny swoich decyzji.Bardzo krótko i na temat wytłumaczył co jest nie tak i jaka jest przyczyna. Zabieg praktycznie bezbolesny. Krótki 40 minutowy ból głowy oraz zębów po zabiegu szybko minął. Cieknący katar tak jak dr uprzedzał utrzymywał się przez 7 dni. Po tygodniu od zabiegu zaniepokoił mnie bardzo brzydki zapach w nosie oraz wyciekająca gęsta, ropna wydzielina. Przyczyną tego było najprawdopodobniej gojenie się wewnątrz nosa. Mam nadzieję, że raz na zawsze pozbędę się problemów z zatokami. Chciałem bardzo podziękować Panu dr Modrzyńskiemu za pomoc.

  dr hab. n. med. Marek Modrzyński2017-02-21

  Tak to niestety czasem jest, że leczenie zachowawcze nie przynosi efektu - nie mniej zawsze należy tego spróbować, bo u części osób wyniki są dobre. Przerost małżowin nosowych dolnych jest bardzo częstą sprawą, niestety niedocenianą przez wielu lekarzy. Więcej uwagi powszechnie zwraca się na skrzywienie przegrody, które mimo iż często obecne, nie zawsze stanowi faktyczny powód dolegliwości. Czasem po operacji przegrody dolegliwości nie tylko się nie zmniejszają ale wręcz się nasilają. Po zabiegu kriochirurgicznym małżowin nosowych u kilku procent osób występuje przemijający ból głowy (jest to nie do przewidzenia) i praktycznie u wszystkich silny katar - najpierw wodnisty, a po kilku dniach gęsty przypominający ropny. Ten katar też zawsze ustępuje po jakimś czasie - nie mniej cały okres gojenia śluzówki to ok. 6 tygodni. Czyli u Pana przebiegało wszystko "książkowo". Cieszę się, że zabieg pomógł. Pozdrawiam.

 • Dla mnie najlepszy specjalista, ponad 4 lat prowadzi moją córkę. Jako jedyny wykonał testy alergiczne , nie zważając na wiek dziecka, nie odesłał nas z kwitkiem tylko bardzo szybko pomógł opanować nam alergie. Później gdy córka poszła do przedszkola, miał pod kontrolą trzeci migdał oraz uszy , które dawały o sobie mocno znać. Dzięki fachowymu podejściu oraz ogromnej wiedzy Pana doktora i naszej wytrwałości nie musieliśmy usówać trzeciego migdała. Z czystym sumieniem mogę polecić Pana Marka jako super lekarza. Pozdrawiamy razem z Mają :)

  dr hab. n. med. Marek Modrzyński2017-01-27

  Dziękuję. Cieszę się, że leczenie okazało się skuteczne. Testy alergiczne można wykonywać faktycznie - wbrew obiegowej opinii - już u bardzo małych dzieci i są one wiarygodne. U dzieci trzeba jednak czasami wykonać kilka rodzajów testów (punktowe, paskowe, czasem z krwi, ...). Co więcej ich wyniki nie muszą się ze sobą pokrywać. Z reguły diagnostyka jest trochę bardziej złożona niż u dorosłych.

 • G

  Zabieg usunięcia polipów z nosa 17.01.2017 Zabieg niemal bezbolesny. Zero bólu na drugi dzień i przez kolejne aż po dziś. Mam czysty i drożny nos.Czuję zapachy!!! Ulga po zabiegu jest nie do opisania. Warto było jechać prawie 200 km w jedną stronę, żeby poddać się zabiegowi u dr Modrzyńskiego.Z całego serca dziękuję -Gabriela z łódzkiego.

  dr hab. n. med. Marek Modrzyński2017-01-27

  Proszę bardzo. Proszę pamiętać o przewlekłym braniu zleconych leków donosowych co u większości osób zmniejsza prawdopodobieństwo częstych nawrotów, które w tej chorobie są raczej regułą niż wyjątkiem.

 • K

  Jestem z Warszawy - po zabiegu na chrapanie i bezdech. W sumie polecam - po 2 miesiącach dolegliwości znacznie mniejsze niż przed zabiegiem. Sam zabieg bardzo sprawnie i szybko przeprowadzony. Doktor wszystko szczegółowo tłumaczy i w trakcie samego zabiegu jest bardzo spokojna atmosfera. Wszystko trwało kilkanaście minut. Ból gardła tak jak w opisie ok. 2 tygodnie natomiast sam zabieg praktycznie bezbolesny. Nie mam żadnych kłopotów z mówieniem, połykaniem itd. Poprzednio miałam zleconą przez pulmonologa maskę cepap ale nie dało się w tym normalnie spać.

  dr hab. n. med. Marek Modrzyński2017-01-25

  Cieszę się, że zabieg pomógł. Co do aparatu CPAP (taki jest poprawny skrót) to w zasadzie warto zawsze na początku spróbować tego rozwiązania choć niestety, tak jak Pani zauważyła jego używanie jest skrajnie niewygodne i nie do zaakceptowania dla większości osób. Perspektywa spania do końca życia w masce na twarzy również nie jest budująca, szczególnie, że po jej zdjęciu objawy natychmiast nawracają. Jeśli chodzi o same zabiegi to należy pamiętać, że choć ich skuteczność jest bardzo wysoka to niestety nie stuprocentowa. Proszę nie wierzyć w reklamy zabiegów leczących chrapanie i bezdech, które gwarantują wyleczenie i nie stwarzają żadnego ryzyka - to nie jest prawda. Jeśli chodzi o ból gardła po zabiegu to praktycznie zawsze on występuje i trwa przynajmniej kilka dni. Ponieważ zabieg ma usztywnić dodatkowo podniebienie część osób odczuwa po nim napięcie w gardle. Inne dolegliwości i komplikacje zdarzają się wyjątkowo - ale oczywiście mogą wystąpić np. podkrwawiania z miejsca operowanego (szczególnie jeśli ktoś ma słabo kontrolowane nadciśnienie), zupełnie sporadycznie zmiana barwy głosu i inne.
  W zdecydowanej większości przypadków jest jednak tak jak u Pani - czyli brak powikłań i dobry efekt.

 • Witam wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z usług Pana Modrzyńskiego. Powodem mojej wizyty było straszne chrapanie i bezdechy nocne. Zabieg wykonany szybko,sprawnie i bezboleśnie. Jedynym mankamentem tego zabiegu u mnie było wycięcie w całości języczka co spowodowało całkowitą utratę wymowy litery "R". Problem ustąpił ale muszę się przyzwyczaić do sytuacji że czasem muszę używać słów bez "R" ponieważ ciężko mnie zrozumieć. Nie mam żalu do Doktora ale chyba trochę do siebie że nie wziąłem do serca informacji ze po zabiegu może się tak zdarzyć.

  dr hab. n. med. Marek Modrzyński2016-11-14

  Witam. Cieszę się, że zabieg pomógł. Faktycznie tak jak jest podane w informacji przedzabiegowej u bardzo małego odsetka osób po tych operacjach wystąpić może niewielka zmiana w wymowie niektórych dźwięków. Jest to spowodowane nie tyle podcięciem języczka co zmianami zachodzącymi w podniebieniu w początkowym okresie gojenia. Ulega ono usztywnieniu i czasami dość mocnemu uniesieniu do góry. Na szczęście w większości przypadków jest to zjawisko przejściowe i stopniowo powoli wszystko wraca do normy. Nie mniej wszystkie zabiegi wykonywane z powodu chrapania i bezdechów w obrębie podniebienia mają za zadanie usunięcie jakiejś części błony śluzowej, która wcześniej blokowała przepływ powietrza i wywoływała chrapanie. Jeśli zrobi się to zbyt oszczędnie to taki zabieg kompletnie nic nie da. Osiągnięcie jakiegoś wymiernego sukcesu łączyć się może natomiast czasami, choć bardzo rzadko z różnymi, najczęściej przejściowymi dolegliwościami.

 • M

  27.09.2016r. miałem zabieg usunięcia polipów z nosa. Długo zwlekałam z ich wycięciem (15 lat), bo bałem się klasycznego zabiegu na NFZ. Pewnego dnia znalazłem informacje w intrenecie o dr. Modrzyńskim i o metodzie stosowanej przez niego do usuwania polipów. Wiedziałem, że to jest to. W decyzji na pewno pomogły mi liczne pozytywne komentarze nt. zabiegu i samego doktora. Mam nadzieję, że mój komentarz pomoże niezdecydowanym. Cała akcja od wejście do przychodni do jej opuszczenia trwała maksymalnie 40min, czyli wszystko bardzo sprawnie. Sam zabieg trwał może z 10-12 min. i był całkowicie bezbolesny. Jedynym bólem był ból pośladka po zastrzyku znieczulającym :-), ale to drobnostka. Bardzo fajnie, że doktor podczas zabiegu informował o wszystkich czynnościach. Ulga po zabiegu jest nie do opisania. W końcu mogę swobodnie oddychać. Moja małżonki twierdzi, że już nie chrapie w nocy. Oczywiście polecam Pana doktora, i dziękuje

  dr hab. n. med. Marek Modrzyński2016-11-14

  Cieszę się, że zabieg pomógł. Proszę pamiętać o braniu leków donosowych po zabiegu. Należy to robić przewlekle - w wielu przypadkach zmniejsza to prawdopodobieństwo nawrotów zmian, choć niestety ich nie wyklucza. Zawsze warto też rozważyć zabieg obejmujący zatoki przynosowe - jest to niestety możliwe w zasadzie tylko w warunkach szpitalnych i w znieczuleniu ogólnym. Zabieg taki nie wyklucza oczywiście nawrotu polipów, a jak zostanie nieprawidłowo wykonany to mogą one odrastać jeszcze szybciej. Należy więc poszukać dobrego ośrodka.

 • Wczoraj tj. 13.09.2016 r. miałam zabieg usunięcia polipów z nosa. Zanim jednak odważyłam się zadzwonić i umówić na zabieg, ze łzami w oczach czytałam wcześniejsze wpisy ludzi którzy maja to już za sobą. Tak bardzo się bałam - chyba nie ma drugiej tak wystraszonej osoby jak ja ! Dziś wiem, że nie było czego. Cały zabieg trwał kilka minut mimo tego że miałam bardzo dużo polipów. Nie było żadnego bólu ani przy zakładaniu tamponów ze znieczuleniem ani przy samym zabiegu !!! Czułam tylko ssanie które było dla mnie dziwnym uczuciem - ale w żadnym stopniu nie bolesnym. Było dokładnie tak jak powiedział Pan doktor - nie będzie bolało ! Dziś jestem dobę po zabiegu, mam czysty drożny nos, nic mnie nie boli, nie mam żadnych krwawień, czuje zapachy - jestem najszczęśliwszą osobą na świecie !!! Chce jeszcze powiedzieć, że Pan doktor Modrzyński jest wybitnym lekarzem a do tego bardzo sympatycznym i spokojnym człowiekiem. Jeżeli zajdzie taka potrzeba to znów pojadę te 700 km w jedną stronę aby poddać się zabiegowi u Pana doktora !!! Jeszcze raz DZIĘKUJĘ Panu i Pani asystentce za miłą obsługę i wiele wsparcia :) Renata- Nowy Sącz

  dr hab. n. med. Marek Modrzyński2017-01-27

  Cieszę się że pomogło. Życzę powodzenia. Proszę brać zlecone leki.

 • Polipy z nosa usunięte 26 lipca 2016r. Pełny profesjonalizm. Byłam mile zaskoczona tym, jak sprawnie się to odbyło. Pan Doktor i Pani Asystentka bardzo mili. Czułam się bezpiecznie mimo stresu. Żałuję tylko, że tak długo zwlekałam, bo polipy przeszkadzały mi kilkanaście lat. Teraz wiem, że oddycham i wreszcie spokojnie śpię. Warto było jechać prawie 400 km w jedną stronę, żeby poddać się zabiegowi u dr Modrzyńskiego - polecam i dziękuję. Alicja