Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

PEŁEN ZAKRES OFEROWANYCH PRZEZE MNIE USŁUG ZNAJDZIESZ NA
WWW.ABC-MED.INFO (wszystkie procedury wykonywane są wyłącznie poza NFZ)

lub na poszczególnych stronach…
więcej

Adresy i cenniki usług

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • PEŁEN ZAKRES OFEROWANYCH PRZEZE MNIE USŁUG ZNAJDZIESZ NA
  WWW.ABC-MED.INFO (wszystkie procedury wykonywane są wyłącznie poza NFZ)

  lub na poszczególnych stronach tematycznych:

  LARYNGOLOGIA MAŁOINWAZYJNA (www.abc-med.info/Laryngologia.htm)

  ALERGOLOGIA (www.abc-med.pl/)
  /testy - odczulanie/

  MEDYCYNA ESTETYCZNA (www.abc-med.com.pl)

  ROZWIŃ LISTY PONIŻEJ - ZNAJDZIESZ TAM BEZPOŚREDNIE PRZEKIEROWANIA DO STRON OPISUJĄCYCH PROBLEM JAKI CIĘ INTERESUJE...WYSTARCZY KLIKNĄĆ...

  Leczenie chrapania i bezdechu, niedrożności nosa /polipy nosa (http://www.abc-med.info/Polipy-nosa.htm), przerost małżowin nosowych (http://www.abc-med.info/Krople-do-nosa.htm), uzależnienie od kropli, skrzywiona przegroda, krwawienia z nosa/, przerostu migdałków, itp - zabiegi bez skalpela /laser, koblacja, nóż harmoniczny, shaver, radiochirurgia, koagulator fotonowy, plazma argonowa, inhalacje AMSA (http://www.abc-med.info/Inhalacje.htm)/

Specjalizacje

 • Alergologia
 • Otorynolaryngologia

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Gdańsku

Nagrody i wyróżnienia

 • Wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Alergologicznego (rozprawa doktorska); Wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej (praca dyplomowa), Wyróżnienie Polskiego towarzystwa Alergologicznego (orzeł alergologii)

Staże

 • Greifswald, Gissen, Duisburg, Zurich....

Certyfikaty

 • Marek Modrzyński, alergolog w mieście Grudziądz - Certyfikaty
 • Marek Modrzyński, alergolog - Certyfikaty
 • Marek Modrzyński, Grudziądz - Certyfikaty

Choroby

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
93 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska WWW.ABC-MED.INFOUsługa: usuwanie polipów

  W dniu 2017-10-04, przeszedłem zabieg usunięcia polipów nosa. Zabieg przeszedł bezboleśnie i bez komplikacji. Odzyskałem drożność nosa i powoli odzyskuję zmysł powonienia, który utraciłem przez rozrost polipów. Wszystkim osobom mającym wskazania do tego zabiegu, którzy jeszcze z nim zwlekają, polecam usługi Pana Doktora. Efekt po zabiegu będzie dla Was miłym zaskoczeniem. Przede mną kolejny zabieg, którego celem będzie zawalczenie z bezdechem. Bezdech, triada aspirynowa i nadwaga, nie poprawiają mojego komfortu życia i postanowiłem zrobić z tym porządek. Jak chce się żyć to trzeba oto powalczyć. Doktor jest godnym wzorem do naśladowania w swoim zawodzie. Jest jak wzorzec metra w Serves pod Paryżem. Gdybym mógł, to użyłbym funkcji copy and paste. Pozdrawiam Doktora i przyszłych Pacjentów. Artur K.

 • K
  Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska WWW.ABC-MED.INFOUsługa: krwawienia z nosa

  Chcę wszystkim polecić zamykanie naczyń w nosie koagulatorem i laserem, które wykonuje dr Modrzyński a przy okazji podziękować za wykonane zabiegi. Od wielu lat mam nawrotowe krwotoki z nosa z powodu choroby Oslera. Wcześniej miałam liczne bardzo agresywne zabiegi polegające na przypalaniu naczyń srodkami chemicznymi i prądem. Tamponad nosa nie jestem w stanie policzyc. Tylko ten co miał to w nosie wie o czym mówie. Na szczęście trafiłam do doktora. Zabieg w porównaniu z poprzednimi praktycznie jest nieodczuwalny i trwa dosłownie moment. No i skuteczność. W moim przypadku miałam kilka miesiecy przerwy do kolejnego krwawienia, a przedtem krwawienia były nawet parę razy dziennie. W moim przypadku niestety tworzą się ciągle nowe naczynka więc wiem, że zabiegi będę musiała powtarzać, ale też wiem gdzie znów pojadę. Jeszcze raz dziękuję doktorowi i pani asystentce. Wreszcie normalnie funkcjonuje. Karina z Łodzi.

  dr hab. n. med. Marek Modrzyński2017-10-04

  Cieszę się, że zabiegł pomógł - w pani przypadku pewnie faktycznie na jakiś czas. W chorobie na którą pani cierpi - o czym jak widzę pani wie - cały czas dochodzić może do tworzenia się nowych naczynek, z których występują krwawienia m.in z nosa. W sumie jednak metoda zamykania naczyń laserem ew. koagulatorem jest bardzo skuteczna i stosunkowo małoinwazyjna w porównaniu z metodami starszego typu. Sprawdza się szczególnie dobrze w krwawieniach z przedniej części przegrody. Pani może ocenić to najlepiej gdyż ma Pani odniesienie do tego co było wykonywane wcześniej.

 • Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska WWW.ABC-MED.INFOUsługa: zapalenie zatok

  Jak chciałbym aby wszyscy lekarze byli jak Pan doktor. Doktor który jest zainteresowany chorobą pacjenta. Naprawdę polecam , mi doktor w wyleczeniu pomóc nie może ale i tak dziękuję bo pomagał w inny sposób. Przede wszystkim nie naciąga pacjentów na kasę. Idąc do Pana doktora wiesz że zainteresuje się twoją chorobą nie portfelem. Jak najbardziej polecam po prostu fachowiec. Z podziękowaniem Piotr R.

  dr hab. n. med. Marek Modrzyński2017-09-03

  Co prawda się Pan nie podpisał, ale chyba wiem o kogo chodzi. Niestety faktycznie wymaga Pan wykonania zabiegu w znieczuleniu ogólnym i w warunkach szpitalnych. Zmiany w zatokach są zaawansowane szczególnie w zatoce klinowej i czołowych. Jak sam Pan widział na zdjęciach które wspólnie oglądaliśmy wygląda to obecnie nie lepiej (łagodnie mówiąc) niż przed dwoma zabiegami, które miał Pan w Akademii Medycznej. Trzeba wykonać trzeci zabieg - myślę, że może w innym miejscu niż dwa poprzednie, które jak sam Pan twierdzi jedynie pogorszyły sprawę. No i proszę pamiętać, że to iż zabieg wykonuje profesor nie oznacza, że to gwarancja powodzenia - o czym miał się Pan niestety okazję przekonać. W medycynie różnie bywa. Miejmy nadzieję, że ten trzeci zabieg będzie dla pana szczęśliwy...

 • K
  Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska WWW.ABC-MED.INFOUsługa: polipy nosa

  Chciałam podziękować Panu doktorowi za zabieg, jaki wykonał mojemu mężowi czyli usunięcie polipów nosa. Przez kilka lat borykał się z tym problemem. Wizyty, zabiegi - lekarze z dyplomami na ścianach. Wydane pieniądze i brak efektów. W desperacji pojechaliśmy do Pana doktora Modrzyńskiego. Adres znalazłam w internecie,do pokonanie mieliśmy 400 km ale w ciemno pojechaliśmy- ze strachem na ramieniu. To co było na poczekalni to nas nie obchodziło, liczył się lekarz. Mąż od razu po zabiegu wiedział, że dobrze trafił i czas i pieniądze nie zmarnowane. Zabieg był rok temu, piszę dopiero teraz, bo jako żona trochę czekałam czy wszystko będzie dobrze. I jest:))) Dziękujemy, polecamy z czystym sumieniem super specjalitę, który po zabiegu ma jeszcze czas na rozmowę i wytłumaczenie wszyskiego dotyczącego zabiegu i rokowań.
  Krystyna

  dr hab. n. med. Marek Modrzyński2017-08-18

  Cieszę się że zabieg pomógł i że pozytywne efekty cały czas się utrzymują, Niestety nie zawsze jest tak dobrze o czym wie wielu pacjentów mających to schorzenie. W skrajnych przypadkach dochodzić może do szybkich i częstych nawrotów choroby nawet po dużo rozleglejszych zabiegach.

 • J
  Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska WWW.ABC-MED.INFO

  Dzisiejsza wizyta u pana doktora Modrzyńskiego była moją pierwszą. I nie ostatnią, bo tak, jak podejrzewałam okazało się, że mam alergię. Miałam nie tylko testy skórne, ale też badanie jamy nosowej i gardła, co z pewnością przyczyniło się do "głębszego" zdiagnozowania choroby. Usłyszałam wiele nowych cennych informacji oraz istotne zalecenia odnośnie postępowania i leczenia. Mimo tego, że postawiono mi niepokojącą diagnozę, jestem dobrej myśli. Wrócę za 2 miesiące do pana doktora z największą przyjemnością.

  dr hab. n. med. Marek Modrzyński2017-08-18

  Jeśli zdiagnozowana jest alergia to warto pomyśleć o odczulaniu. Nie zawsze jest to możliwe, ale jeśli taka ewentualność istnieje wypada spróbować. Jak w każdej metodzie leczenia nie ma tu gwarancji powodzenia ale szanse na poprawę a nawet wyleczenie są spore.

 • P
  Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska WWW.ABC-MED.INFO

  Dwa miesiące temu byłem na zabiegu usuwania bezdechu i chrapania. Wszystko zgodnie z tym co doktor powiedział, podczas zabiegu nic nie bolało, bolało później, 3 tygodnie zgodnie z planem. To już mój drugi zabieg, dwa łata temu usuwalem polipy w nosie. Też mistrzostwo świata bezboleśnie i bez powikłań. Polecam gorąco ! Superkompetenty gość!

  Pawel G. z Kielc 21.06.3017

  dr hab. n. med. Marek Modrzyński2017-06-30

  Panie Pawle - cieszę się, że pomogło. Wszystkim osobom, które chcą gdziekolwiek wykonywać zabiegi na bezdech i chrapanie przypominam przy okazji, że jednym z głównych czynników ryzyka tych dolegliwości jest nadwaga. Jeśli się z tym nie powalczy to nawet najlepiej wykonane zabiegi mogą nie dać rezultatu. Tak więc po zabiegu warto coś z tym zrobić jeśli taki problem się ma...To bardzo ważne.

 • J
  Lokalizacja: Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska WWW.ABC-MED.INFOUsługa: usuwanie polipów

  To była moja czwarta polipektomia (i pewnie nie ostatnia ze wględu na uczulenie na salicylany), ale nigdy tak szybko nie było pozytywnych efektów. Sam zabieg bardzo szybki i bezbolesny, krwawienie praktycznie nie występuje (po wyjęciu tamponów po 5h czysto). Po niecałym tygodniu od zabiegu zaczęło wracać powonienie.

  dr hab. n. med. Marek Modrzyński2017-03-29

  No niestety to prawda. Nadwrażliwość na salicylany to najgorsza opcja - są obecne w bardzo wielu produktach żywnościowych, przez co całkowite ich unikanie jest praktycznie niemożliwe. Choroba jest przez to w zasadzie niemożliwa do całkowitego wyleczenia, a jednym z jej elementów jest przewlekłe zapalenie zatok przynosowych z tworzeniem się polipów i bardzo dużą skłonnością do ich odrastania. Koniecznie trzeba brać po zabiegu leki donosowe bo to daje przynajmniej szansę opóźnienia nawrotów.

 • J

  Witam. Jestem z Poznania. Od kilku lat jestem "niewygodnym" domownikiem - bylem :) Mega chrapacz i do tego bezdech senny. Kilka razy dusiłem się. Panicznie boje się lekarzy, szpitali, nawet zastrzyku ... Czekałem ponad 2 tygodnie z napisaniem tej opinii. 27.02.2017 miałem zabieg - korekta podniebienia i języczka. Nie bójcie się - ja to piszę. Cykor do kwadratu. Nic nie bolało. Co najważniejsze, już po zabiegu czułem różnice. W ciągu dwóch tygodni delikatnie chrapałem przez około 4 godziny - w sumie. Żona, która wcześniej spała w pokoju obok - śpi już ze mną :) Czasem tylko sprawdza w nocy, czy żyję - bo nic nie słyszy !!! :))) Co do bólu po zabiegu - po dwóch, trzech dniach pojawił się. Jest do dziś ( 2 tygodnie ), ale już mniejszy - i "do ogarnięcia ". Jeszcze dwa tygodnie i jadę ponownie - teraz małżowiny. Ale pojadę bez strachu, bo wiem, że oddam się w "ręce które leczą" :). Tak, tak... Dr Modrzyński to wspaniały człowiek i fachowiec najwyższej klasy. Podpisuje się pod tą opinią obiema rękami !!!
  Jako ciekawostkę; przed wizytą u Dr Modrzyńskiego byłem na konsultacji u znanego chirurga z Polanicy Zdrój - pomyślałem, że nie będę żałował i zrobię przegrodę nosową u najlepszego fachowca. Ów doktor już chciał mnie umówić na kosztowny zabieg. Po wizycie u Dr Modrzyńskiego już wiem, że byłbym po prostu naciągnięty. Bo przegroda wróciła by na swoje miejsce - mam do "zrobienia" przerośnięte małżowiny, które "wypychają" przegrodę - tak zrozumiałem. Możliwe, że obędzie się bez zabiegu na przegrodę...
  Reasumując; mam 45 lat i nie spotkałem tak konkretnego lekarza z niewątpliwie ogromną wiedzą i doświadczeniem, jak Pan Dr Modrzyński.
  Bardzo dziękuję Panie Doktorze...

  dr hab. n. med. Marek Modrzyński2017-03-15

  Nie ma za co. Cieszę się, że zabieg dał pozytywny efekt. Z czasem powinno być jeszcze lepiej, szczególnie jeśli dodatkowo udrożni się nos. Jeśli chodzi o objawy pozabiegowe to choć sam zabieg praktycznie nie boli to po zabiegu występuje zawsze ból gardła, a u pewnego niewielkiego odsetka osób może być on bardzo dokuczliwy i utrzymywać się nawet 3 tygodnie. Tak więc lepiej nastawić się na taką właśnie sytuację. Warto też pamiętać, że żaden z wykonywanych obecnie zabiegów nie daje pełnej gwarancji wyleczenia chrapania i bezdechu. Szanse poprawy są oczywiście duże nie mniej może być też tak, że co by nie robić nic to nie da. Z drugiej strony jeśli nie zrobi się nic to wówczas jest 100% gwarancji, że nic się na lepsze nie zmieni. Warto więc chyba zaryzykować czego jest Pan najlepszym przykładem.
  Co do operacji przegrody nosa to często też jest ona potrzebna jeśli faktycznie to skrzywienie jest duże i powoduje istotne zaburzenia przepływu powietrza. Często jednak za ten stan bardziej odpowiedzialny jest przerost śluzówek w nosie niż to skrzywienie i wówczas warto zająć się przede wszystkim właśnie tym, a przegrodą ew na sam koniec jeśli będzie jeszcze taka konieczność.

 • D

  Witam. Jestem z Torunia. Dnia 3.02.2017 miałem zabieg wymrażania przerośniętych małżowin nosowych. Od 15 lat męczyłem się z ciągłymi stanami zapalnymi zatok ( zapchany nos, wydzielina spływająca po tylnej ścianie gardła co powodowało okropny kaszel oraz podwyższoną temperaturę). Przez wszystkie te lata byłem faszerowany antybiotykami i sterydami do nosa które nic nie dawały. W ubiegłym roku miałem prostowaną przegrodę co miało mi pomóc zlikwidować stany zapalne. Diagnoza okazała się nietrafna. Od kolegi dowiedziałem się o dr Modrzyńskim i postanowiłem spróbować ostatniej deski ratunku. Lekarz pewny siebie i pewny swoich decyzji.Bardzo krótko i na temat wytłumaczył co jest nie tak i jaka jest przyczyna. Zabieg praktycznie bezbolesny. Krótki 40 minutowy ból głowy oraz zębów po zabiegu szybko minął. Cieknący katar tak jak dr uprzedzał utrzymywał się przez 7 dni. Po tygodniu od zabiegu zaniepokoił mnie bardzo brzydki zapach w nosie oraz wyciekająca gęsta, ropna wydzielina. Przyczyną tego było najprawdopodobniej gojenie się wewnątrz nosa. Mam nadzieję, że raz na zawsze pozbędę się problemów z zatokami. Chciałem bardzo podziękować Panu dr Modrzyńskiemu za pomoc.

  dr hab. n. med. Marek Modrzyński2017-02-21

  Tak to niestety czasem jest, że leczenie zachowawcze nie przynosi efektu - nie mniej zawsze należy tego spróbować, bo u części osób wyniki są dobre. Przerost małżowin nosowych dolnych jest bardzo częstą sprawą, niestety niedocenianą przez wielu lekarzy. Więcej uwagi powszechnie zwraca się na skrzywienie przegrody, które mimo iż często obecne, nie zawsze stanowi faktyczny powód dolegliwości. Czasem po operacji przegrody dolegliwości nie tylko się nie zmniejszają ale wręcz się nasilają. Po zabiegu kriochirurgicznym małżowin nosowych u kilku procent osób występuje przemijający ból głowy (jest to nie do przewidzenia) i praktycznie u wszystkich silny katar - najpierw wodnisty, a po kilku dniach gęsty przypominający ropny. Ten katar też zawsze ustępuje po jakimś czasie - nie mniej cały okres gojenia śluzówki to ok. 6 tygodni. Czyli u Pana przebiegało wszystko "książkowo". Cieszę się, że zabieg pomógł. Pozdrawiam.

 • Dla mnie najlepszy specjalista, ponad 4 lat prowadzi moją córkę. Jako jedyny wykonał testy alergiczne , nie zważając na wiek dziecka, nie odesłał nas z kwitkiem tylko bardzo szybko pomógł opanować nam alergie. Później gdy córka poszła do przedszkola, miał pod kontrolą trzeci migdał oraz uszy , które dawały o sobie mocno znać. Dzięki fachowymu podejściu oraz ogromnej wiedzy Pana doktora i naszej wytrwałości nie musieliśmy usówać trzeciego migdała. Z czystym sumieniem mogę polecić Pana Marka jako super lekarza. Pozdrawiamy razem z Mają :)

  dr hab. n. med. Marek Modrzyński2017-01-27

  Dziękuję. Cieszę się, że leczenie okazało się skuteczne. Testy alergiczne można wykonywać faktycznie - wbrew obiegowej opinii - już u bardzo małych dzieci i są one wiarygodne. U dzieci trzeba jednak czasami wykonać kilka rodzajów testów (punktowe, paskowe, czasem z krwi, ...). Co więcej ich wyniki nie muszą się ze sobą pokrywać. Z reguły diagnostyka jest trochę bardziej złożona niż u dorosłych.