Indix SR przy stosowaniu innych leków

4 odpowiedzi
Witam, mam 26lat od 2013r. Mam podwyższone ciśnienie i zaburzenia nerwicowe, biorę Servenon10mg, Lerivon10mg-doraźnie przy gorszym śnie, Polpril2,5mg, Captopril-doraźnie przyvskokach ciśnienia- które występują bardzo rzadko. Ostatnio ciśnienie trochę mi ,,skacze'', przeprowadziłem się i zmieniłem lekarza POZ, a on włączył nowy lek (powiedział,że przy okazji moczopednie) -Indix SR1,5mg.1x1. Mam pytanie czy ten lek można stosować tylko doraźnie przy złym samopoczuciu lub skoków ciśnienia? Lub brać go tylko zamiast Polprilu? Dobrze reaguję na Polpril. Z góry dziękuję, pozdrawiam
W leczeniu nadciśnienia często stosuje się dwa lub więcej leków p.nadciśnieniowych, zgodnie ze standardami. Warto podkreślić, że podstawową metodą leczenia zaburzeń nerwicowych jest psychoterapia a farmakoterapię powinno się traktować jedynie jako uzupełnienie. Rozumiem, że zostały wykluczone wszelkie modyfikowalne przyczyny nadciśnienia. Jeśli mamy do czynienia z nadciśnieniem samoistnym (90% przypadków) to skuteczna terapia zaburzeń nerwicowych jest istotnym czynnikiem wpływającym korzystnie na jego stabilizację. Warto mieć na uwadze, że połączenie Servenonu z Indixem zwiększa ryzyko obniżenia poziomu sodu w surowicy (hiponatremia).
Pozdrawiam

Generalnie w leczeniu nadciśnienia chodzi o to, aby nie dopuszczać do zwyżek ciśnienia, a nie o to aby reagować dopiero wtedy kiedy te zwyżki wystąpią. Indix może być stosowany jako jedyny lek, ale bardzo dobrze kojarzy się z większością leków stosowanych w leczeniu nadciśnienia. Może być stosowany doraźnie, choć działa wolnej niż np. Captopril.
Pozdrawiam.
Witam.
Przy leczeniu nadciśnienia nie należy odstawiać samemu żadnego z leków ponieważ istnieje ryzyko, że prędzej czy później dojdzie do ponownego wzrostu ciśnienia.
Sytuacją dopuszczającą redukcję dawek leków są bardzo niskie wartości ciśnienia .Należy wówczas przeanalizować problem z lekarzem prowadzącym.
W leczeniu dążymy do stabilizacji ciśnienia, staramy się unikać wysokich wartości.
Indix Sr nie jest wskazany do doraźnego leczenia, gdyż jak sama nazwa wskazuje (* SR) jest lekiem, który bardzo wolno się uwalnia -więc nie uzyskamy szybkiej normalizacji .
Również nie można go stosować doraźnie przy złym samopoczuciu( takie pytanie padło z Pana strony ) -ten lek reguluje ciśnienie. Przyczyn złego samopoczucia może być wiele.Niekoniecznie nadciśnienie.
Nie ma możliwości żeby lekarz, który nie zna pacjenta odstawiał, zamieniał czy sugerował leczenie.Nie mogę więc Panu pomóc w terapii.
Podejrzewam, że lekarz, który włączył do terapii Indix Sr zalecił Panu pomiary ciśnień w warunkach domowych.
Warto zgłosić się do kontroli .
Jeżeli nie toleruje Pan leku należy poinformować o tym swojego lekarza - zawsze można zmodyfikować leczenie.
Pozdrawiam serdecznie.
Indix SR można stosować razem z innym lekiem przeciwnadciśnieniowym, raczej nie powinien Pan przyjmować do zamiast Polprilu. Jeśli Polpril 2,5 mg nie wystarczyłby, to można zwiększyć jego dawkę do Polprilu 5 mg i jeżeli nadal byłoby za mało to wówczas dodać Indix SR
pozdrawiam Czesław Drozd