Hemoroidy leczenie

4 odpowiedzi
Czy taki problem można rozwiązać u fizjoterapeuty? Czy może konieczna jest natychmiastowa ingerencja chirurgiczna?
Podejrzewam, że jest to zakrzep przyodbytowy. Osobiście usuwam je w znieczuleniu miejscowym i z reguły problem znika lub zdecydowanie zmniejsza się w ciągu kilku dni. Samoistnie guzek wchłania się w ciągu kilku tygodni./2-4/

Szanowna Pani, Opisane przez Panią dolegliwości wymagają pomocy chirurga. Nie ustąpią bez leczenia chirurgicznego,a środki dostępne bez recepty nie pomogą.Janusz Jaworowski
Tak. Zakrzepica w żylakach odbytu tak właśnie przebiega. Po zakończeniu leczenia proponuję skontaktować się z proktologiem i rozważyć możliwość chirurgicznego usunięcia hemoroidów.
Rozpoznaniem i leczeniem choroby hemoroidalnej powinien zajmować się lekarz, a nie fizjoterapeuta. Rodzaj leczenia (zachowawcze, instrumentalne, chirurgiczne) jest uzależniony od stopnia zaawansowania choroby, jej postaci i występujących dolegliwości. Trzeba pamiętać, że czasami dolegliwości przypisywane powszechnie chorobie hemoroidalnej mogą być powodowane przez zupełnie inne choroby. Konieczne jest przeprowadzenie badania proktologicznego. Doradzam udanie się na konsultację do proktologa, który postawi rozpoznanie i dobierze odpowiedni sposób leczenia. Pozdrawiam serdecznie!