Gliwice, 32,k. Mam wiele problemow jednocześnie, ciezko stwierdzic, ktore z nich sa psychosomatycz

2 odpowiedzi
Gliwice, 32,k.
Mam wiele problemow jednocześnie, ciezko stwierdzic, ktore z nich sa psychosomatyczne, bole kręgosłupa i szyi zwiazane z nieprawidlosciami lordoz, astma, alergie, powazne zaburzenia snu. Moją glowną dolegliwoscią jest borderline, a takze neurastenia, nerwica lękowa, epizody depresyjne i psychotyczne. Farmakoterapia zawiodla (10 lat na lekach), psychoterapia również. Niechętnie podchodze do teorii, ze pasozyty, grzybice endogenne, toksyny, itp. mogą miec na to glowny wplyw, ale dieta może juz trochę bardziej. Na dodatek po TK glowy odkryto, ze mam poczatki miazdzycy, a takze waze 75 kilo na 158cm.
Czy byłaby Pani w stanie pomoc mi dietą zwlaszcza pod kątem zaburzen psychicznych?
Dzień Dobry. Proszę pamiętać, że dieta jest podstawą dobrego funkcjonowania naszego organizmu. Nasze samopoczucie i zdrowie zależy w prawie 70% od czynników środowiskowych czyli od tego jak żyjemy, jak odpoczywamy co jemy itp. Nieodłącznym elementem prawidłowego stylu życia jest wysiłek fizyczny, sen i odpoczynek. Dobrze ułożona dieta ma duże znaczenie w dolegliwościach opisanych w zapytaniu. Pozdrawiam.

Witam. Dieta jest bardzo ważnym elementem zdrowego stylu życia i o ile można poprzez nią wpłynąć na zahamowanie rozwoju miażdżycy lub poprawić depresyjne samopoczucie oddziałując na oś mózgowo-jelitową czy uzupełniając niedobory minerałów i witamin ważnych dla funkcjonowania układu nerwowego, to nie ma takiej możliwości żeby dietą wyleczyć jakiekolwiek zaburzenia osobowości, w tym bordenline. Lekami również nie można wyleczyć zaburzeń osobowości, jedyną metodą jest tutaj psychoterapia, ale jej wynik zależy od Pani motywacji, zaangażowania i wytrwałości.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.