Fluoksetyna + pseudoefedryna ?

8 odpowiedzi
Czy fluoksetyna i pseudoefedryna wchodzą ze sobą w interakcję? Jakich skutków można spodziewać się przyjmując 2-3 razy w tygodniu po 960 mg chlorowodorku pseudoefedryny i 20mg fluoksetyny raz dziennie?
Działają synergistycznie. Systematyczne przyjmowanie 960mg pseudoefedryny 2-3 razy w tygodniu może świadczyć o uzależnieniu. Proponuję spotkanie.

Moim zdaniem stosowanie małych dawek pseudoefedryny np. w leczeniu infekcji grypowej nie powinno zaszkodzić. Ale stosowanie dużych dawek przez dłuższy czas raczej odradzam.
Witam.

Moim zdaniem to pytanie należy skierować do swojego lekarza psychiatry. Nie znam kontekstu. Nie potrafię pomóc.

Pozdrawiam serdecznie
Proszę o podanie jaki preparat zawierąjacy pseudoefedrynę jest stosowany (czy jest to preparat zawierający samą pseudoefedrynę czy łączony z innym) i dlaczego 2- 3 razy w tygodniu. Nawet jeśli odstawiłoby się fluoksetynę, to jej działanie występuje jeszcze przez 14 dni. Brak jest informacji odnośnie objawów nieporządanych po zastosowaniu tych dwóch substancji.
Nie powinno się przyjmować takiej dawki pseudoefedryny zażywając systematycznie Fluoxetynę
Pseudoefedryna wchodzi w interakcje z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi i inhibitorami MAO, jej interakcje z lekami z grupy SSRI, do których należy fluoksetyna nie są dokładnie opisane. Wiadomo jednak, że pseudoefedryna nie powinna być stosowana przewlekle, a dawka dobowa to 240mg. Zatem niebezpieczeństwa należy dopatrywać się nie tyle w połączeniu wspomnianych leków, co w przewlekłym stosowaniu zbyt wysokich dawek pseudoefedryny.
Dzień dobry,
Pseudoefedryna jest substancją, która działa pobudzającą na ośrodkowy układ nerwowy, podobnie do amfetaminy, jednak znaczniej słabiej. Przyjmowanie dużych dawek psudoefedryny, nawet bez innych leków, może prowadzić do poważnych działań niepożądanych tj. zaburzenia rytmu serca, znaczne podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia, pobudzenie, niepokój, bezsenność. Stosowanie pseudoefedryny przewlekle może prowadzić do znacznej labilności emocjonalnej, stanów depresyjnych. Stanowczo odradzam przyjmowanie przewlekle pseudoefedryny. Stosowanie tego leku łączenie z lekami przeciwdepresyjnymi może prowadzić do potencjalnie grożnych dla życia i zdrowia interakcji.

Serdecznie Pozdrawiam
Bogdan Stefanowski
Bardzom ciekaw dlaczego piszący(a) przyjmuje takie ilości pseudoefedryny? Dla jej działania pobudzającego? I po co łączyć te dwa leki. Nie jest to zdrowe połączenie! Radzę nie stosować tych leków razem, to niebezpieczne!