Endometrioza w bliźnie po CC

5 odpowiedzi
Witam, kilka miesięcy temu udałam się do swojego lekarza ginekologa w celu otrzymania diagnozy, gdyż rok po operacji CC zaczęłam mieć dziwne objawy:Ból po lewej stronie blizny plamienia, zanik owulacji, wahania nastroju.Lekarz po drugiej wizycie stwierdził endometriozę w bliźnie. Na moje pytanie czy z tym można żyć?; odpowiedział, ""że jeśli jestem w stanie znieść ból to mogę z tym chodzić, a jeśli nie to zaleca wycięcie. Stwierdziłam, że wytrzymam, gdyż strasznie boję się operacji i bardzo źle ją znoszę. Po powrocie do domu "przekopałam" internet i dowiedziałam się, że nie należy czekać z operacją, najlepiej zrobić ją jak najwcześniej. Nie wiem, co robić, strasznie boję się operacji, ale jeśli nie ma wyjścia i później może być tylko gorzej to jestem w stanie się jej poddać. Mam pytanie czy istnieje jakiś inny sposób usunięcia endometriozy z blizny niż operacyjny.Jakie mogą być powikłania. Czy jest szansa pozbyć się tego raz na zawsze.?Pozdrawiam
można spróbwac leczyć hormonalnie -leczenie hormonalne niweluje dolegliwości i zmniejsza wielkość endometriozy co ułatwia późniejszą ewentualną operacje.

Sugestia,by radykalnie wyciąć zmianę, jest słuszna. Można zastosować kilkumiesięczną terapię antykoncepcyjną doustną lekiem zawierającymi Dienogest,efekt w trakcie leczenia może być zadawalający,jednakże po odstawieniu dolegliwości powrócą,więc operacyjne zakończenie problemu byłoby najsłuszniejsze.
witam
konieczne jest usunięcie ogniska endometriozy,zabieg w znieczuleniu.
Potem ewentualnie lek Visanne
Zapraszam na konsultacje
Pozdrawiam
Jedyna metoda to zabieg operacyjny usunięcia ogniska endometriozy operacja może być B prosta czasami kończy bez otwierania otrzewnej to całkiem inna niż cięcia casarski
Najlepiej endometriozę w bliźnie wyciąć.