Dziwne zmieny po diprophos

6 odpowiedzi
Witam, w polowie grudnia poslizgnelam sie i stopa poleciala mi w lewa strone. Odczuwalny byl lekki bol ktory nasilil sie po zajeciach na basenie. 15 stycznia ortopeda stwierdzil u mnie zapalenie pochewki sciegna stawu skokowego i zrobil zastrzyk z diphoprosu ponizej kostki. Po miesiacu od tego zastrzyku w miejscu wklucia pojawila sie czerwona prega i napieta a nastepnie pekajaca skora. Wyglada jak taki wylewik podskorny. Uwydatnilo sie miejsce w ktorym zostal zrobiony zastrzyk. Czy powinnam sie martwic? Czy to normalne po takim zastrzyku?
Nie, nie jest to normalne i koniecznie należy to pokazać lekarzowi, najlepiej temu, kto robił zastrzyk.

Jeśli problem się nasila i Panią niepokoi to warto skonsultować się z lekarzem. Może to być jedno z rzadkich powikłań po zastrzykach sterydowych.
To nie jest normalne po takim zastrzyku, choc roznie bywa bo jest to steryd w koncu... Aktualnie wizyta lekarska w trybie pilnym jest Pani potrzebna...byc moze razem z USG.
Steryd powoduje miejscowe niedokrwienie, może to spowodować zaburzenia troficzne na skórze. Jeśli wstępnie stwierdzono zapalenie ścięgna, to może podstawowa choroba nie zareagowała na lek i się rozwija. Myślę, że dobrym pomysłem jest zrobić usg. Pytanie dodatkowe, czy po urazie skrętnym nie doszło przypadkiem do uszkodzeń więzadłowych?
Witam
Prawdopodobnie podanie iniekcji sterydowej spowodowało stan zapalny, objawyktóre Pani opisuje (niestety) mogą pojawić się po podaniu Diprophosu.
Czy są one normalne? - raczej nie
Czy mogą wystąpić? - tak
Ażeby rozwiać wątpliwości - (ewentualnie) zapraszam na wizytę
Życzę dużo zdrowia. Pozdrawiam
To dość dziwne, trzeba to zobaczyć. Normalnie po kilku dniach objawy obrzęku pochewki ścięgna powinny się zmniejszać.