Dziwna zmiana skórna

6 odpowiedzi
Szanowni Państwo,
od kilku miesięcy zmagam się z bardzo dziwnymi wypryskami/cystami, które występują na moim ciele w formie czerwonych krostek, lekko wypukłych. Pojawiają się w bardzo różnym czasie, występują raczej pojedynczo. Najczęściej na kończynach górnych i dolnych (głównie dłonie, przedramiona, uda) oraz na dolnej wardze ust. Charakterystyką tych zmian jest ich "cykl życia" - najpierw pojawia się punktowe zaczerwienienie, kolejno zmiana się uwypukla na ciele, gromadząc niewielką ilość jakiegoś płynu, aż do zniknięcia. Cały cykl trwa około tygodnia od wystąpienia do zniknięcia. Poniżej link do zmian: przed każdym należy dodać "https://"
zapodaj.net/c70c5223ce663.jpg.html
zapodaj.net/f9370a8c8dd2b.jpg.html
zapodaj.net/8157a2057e921.jpg.html
zapodaj.net/6ba4a1c38d4e1.jpg.html
Zaznaczam, że nie zauważyłem by miało to podłoże alergiczne po zjedzeniu czegoś, bądź po kontakcie fizycznym z czymś. Czy w ten sposób może objawiać się wirus HPV, bo to najbardziej podejrzewam. Ewentualnie czy jest jakaś metoda diagnozy i leczenia, bo bardzo mało się o tym pisze w przypadku mężczyzn.
Bardzo proszę Państwa o pomoc. Wizyta u lekarza jest bardzo trudna, ponieważ zmiany pojawiają się jak napisałem i znikają i bywało tak., że jak poszedłem na umówiony termin wizyty, to po zmianach nie było śladu. Na ustach wygląda to jak kulka podskórna, ale wykluczono i tzw"zimno" i torbiel zastoinową. Jestem przekonany, że jest to ta sama zmiana, bo trwa dokładnie tyle samo a jej przebieg rozwoju jest identyczny.
Pozdrawiam serdecznie i liczę na Państwa pomoc.
Dzień dobry,
z opisu i zdjęć nie stwierdziłabym zakażenia wirusem HPV, chociaż takie poważne podejrzenie powinno być poparte badaniem pacjenta, wywiadem, oraz badaniami laboratoryjnymi. To co widać sugeruje objawy alergiczne ale bez wywiadu i tu nic nie można sugerować.

zmiana jest niepokojąca, jednak wizyta u dermatologa jest niezbędna. Tylko badanie lekarskie jest w stanie ujawnić charakter tych pojawiających się wyprysków. Zapraszam na wizytę w gabinecie na Jeziorańskiego. Gdyby do czasu wizyty zmiany zniknęły, proszę szybko ustalić nowy termin.
Witam,
Opierając się na zdjęciach przez Pana przesłanych tego typu zmiany skórne nie wskazują na zakażenie wirusem HPV. Najprawdopodobniej zmiany powstają na podłożu reakcji alergicznej natomiast ciężko jest przeprowadzić pełną diagnostykę na podstawie zdjęć. Proszę obserwować czy zmiany powstają po kontakcie z alergenem zewnątrzpochodnym bądź pokarmowym. Proszę również zaobserwować czy zmianom towarzyszy uczucie świądu, czy warga jest w tym czasie obrzęknięta oraz czy towarzyszą temu inne dolegliwości typu uczucie duszności oraz zaburzenia oddychania. Jest to niezmiernie istotne w diagnostyce różnicowej zmian skórnych. Ustalenie i wyjaśnienie dokładnej przyczyny bywa niekiedy bardzo ciężkie ale na podstawie krótkiego opisu i zdjęć które Pan przesłał można wykluczyć zmiany o podłożu HPV.
Pozdrawiam,
dr n. med. Paweł Rujna
Z opisu zmiana wygląda jak grudka wypryskowa, zmiana alergiczna ale wtedy powinna ona powodować świąd .
Trudno ustalić ze zdjęć pełny obraz zmian skórnych. Potrzebny jest dokładny wywiad z pacjentem zebrany przez lekarza. Jeśli zmiany pojawiają się i znikają nie jest to HPV
Nie sądzę, żeby to była infekcja HPV. Ale w tych sprawach należy zasięgnąć opinii DERMATOLOGA , bowiem ON/ ONA po obejrzeniu zmian " na żywo" będą najbardziej kompetentni. BD