Problemy z oddychaniem

6 odpowiedzi
Astma.
Jestem ze śląska. Od ponad roku mam problemy z oddychaniem, tj. ciężko mi się oddycha, w nocy się pocę, miewam problemy z żołądkiem. Obecnie na zalecenie alergologa zażywam lek doustny Symbicort 320 (Turbuhaler) lecz bez widocznych rezultatów. Niedawno wróciłam z wakacji, gdzie przebywając w temperaturze ok 30 stopni czułam się dobrze. Niestety po powrocie ponownie mam problemy z oddychaniem. W zeszłym roku najgorzej było w okresie zimowym. Problem w tym, że kolejne leki nie dają widocznej poprawy, stąd szukam pomocy w znalezieniu lekarza, który będzie mógł właściwie zdiagnozować problem i dobrać leki. Proszę o pomoc i doradę jak mam postępować, gdzie się udać po pomoc. Dziękuje.
Najlepiej byłoby wykonać badania alergiczne i spirometrię, zalecić codzienne badania czynności płuc w domu mikrospirometrem (tzw pikflowmetrem) który nie jest drogi. I na podstawie tego rozpoznać astmę, alergię i odpowiednio ją leczyć nie tylko lekiem wziewnym ale też lekami doustnymi , odczulaniem. Zalecałbym też wykonanie zdjęcia rtg płuc , usg serca i ekg aby ocenić układ krążenia. Pozdrawiam Tomasz Grzelewski

witam
moim zdaniem należy zweryfikować rozpoznanie astmy oskrzelowej i przeprowadzić dgn. różnicową tej choroby, jeżeli leki wziewne nie dają poprawy.
RTG klp, laryngolog, gastroskopia, cytologia nosa, próba z metacholiną i itp.
Witam. Myśle, że podstawową kwestią jest określenie rozpoznanej obecnie choroby. Jeżeli jest to astma lub przewlekła obturacyjna choroba płuc (Smbicort jest bowiem lekiem przeznaczonym do leczenia obu tych chorób) to z powodu utrzymywania się objawów zapewne kolejnym krokiem będzie intensyfikacja dotychczasowego leczenia. Jeżeli natomiast rozpoznanie nie jest jednoznaczne (o to należy zapytać lekarza prowadzącego leczenie) to niezbędna jest dalsza/pogłębiona diagnostyka i dopiero wówczas można spodziewać się skutecznego leczenia.
Witam serdecznie,
Zapraszam na wizytę do Centrum Zdrowej Skóry.
Pozdrawiam.
Piotr Niedziałkowski
Proszę zgłosić się do pulmonologa.Konieczne jest wykonanie badań gł spirometrii, rtg kl.piersiowej.Wsk.byłaby też konsultacja kardiologiczna
Konieczne są testy alergiczne. Może uczulenie na roztocza?Za mało mam danych. Lekarz POZ pokieruje Panią na potrzebne badania dodatkowe.