Dzień doby, Do dentysty na przegląd zębów udałam się w czerwcu 2022r oglądowio było wszystko dobrze,

1 odpowiedzi
Dzień doby, Do dentysty na przegląd zębów udałam się w czerwcu 2022r oglądowio było wszystko dobrze, wiec zrobiłam zdjęcie panoramiczne żeby mieć taka pewność.Lekarz poinformował mnie ze wszystko jest dobrze. W lipcu został wyrwany mi zab z uwagi na to ze był ruchomy(zab na koronie)We wrześniu czulam ból ,wiec udałam się do dentysty i jak się okazało nie usunęli mi całości zęba -została przegroda zębówa ,wiec zostało to poprawione. Wtedy tez skarżyłam się ze boli mnie zab obok wyrwanego ,ale dentysta zbagatelizował problem. W październiku udałam się do gabinetu ponownie ponieważ w dalszym ciągu zab gorna 6z prawej strony bolała,zrobiono wiec zdjęcie rtg i powiedziano ze wszystko w porządku a lekarka włożyła lekarstwo do tego zęba .W listopadzie zaczął bolec mnie kolejny zab tym razem górna 6 z lewej strony ,wiec podano do tego zęba lekarstwo Jeździłam z tymi bólami do stycznia na obstukiwania testy na żywotność, mówiono mi ze wszystko dobrze i ze zeby reagują prawidłowo wiec przyczyna może być obumarła dolna 4 ze zmianami na korzeniach (o czym w czerwcu po panoramicznym zdjęciu nikt nie powiedział ze mam taki problem )Wiec poszerzono kanał i podano lekarstwo do kanałów dolnej 4 z lewej strony (oraz kilku innym zdrowych zębów , ktore od tamtej pory były wymieniane aż do dnia dzisiejszego czyli 9.04.2024 )W końcu w styczniu bądź lutym zrobiono mi zdjęcie gornej 6 z lewej strony (zdj rtg )i powiedziano ze wszystko dobrze i żadnego zapalenia nie widać.Drugi dnentysta pracujący w tej przychodni oglądając zdj tej 6 otworzy panoramę z czerwca i powiedział ze mam próchnicę pod szkliwem na tej górnej 6 z lewej strony ,wiec usunięto próchnicę ale zab nie przestawał bolec Jeździłam do przychodni regularnie aż zab zaczął bolec przy uderzaniu i tydzień temu tj 01.04.2023 została usunięta miazga i oczyszczone kanały ale nie do końca Oraz podano mi lek do kanałów. Obecnie czuje ból tego zęba , dentystka powiedziała ze to normalne ponieważ nie wyczyściła wszystkiego ponieważ 2 kanały musza być wyczyszczone pod mikroskopem . Nie wiem co mam robić mam w 2 zębach tj Górnej 6 z lewej strony oraz dolnej 4 z lewej strony lekarstwo -z uwagi na trwające lecznie kanałowe (oraz w 3 innych zębach ponieważ dentystka powiedziała ze może gdzieś obumierać miazga i ze tak się czasami dzieje wiec zdając się na nią podano mi lekarstwo tez do innych zębów )Obecnie boli mnie górna 6 z lewej strony (leczona kanałowo)oraz 6 z prawej strony Gdzie mam podany lek.Zaczyna mnie pobolewa górna 7 z lewej strony.W dalszym ciągu mam lekarstwa w innych zdrowych zębach.Jestem załamana nie wiem co mam robić , boje się o moje uzębienie.Postanowilam się udać do innego dentysty wiec ustaliłam najbliższy wolny termin 21.04.2023 Bardzo boje się o swoje zęby a mam wszystko rozgrzebane.Czy to błąd lekarki ? Nie wiem czy powinnam gdzieś to zgłosić ?Co państwo o tym sądzicie?
Zapraszamy na konsultację z historią radiologiczną, lub wykonamy rtg na miejscu.