Dzień dobry, zauważyłam ostatnio po masturbacji ciemne, brązowe plamienie, które trwa już 2 dni. Chc

1 odpowiedzi
Dzień dobry, zauważyłam ostatnio po masturbacji ciemne, brązowe plamienie, które trwa już 2 dni. Chcę zaznaczyć, że nie wkładałam nic do pochwy. Okres wystąpił na początku miesiąca więc wydaje mi się, że to nie to. Jestem dziewicą i mam 16 lat.
Dzień dobry,

Plamienie, które Pani zaobserwowała, może być spowodowane różnymi czynnikami i samo w sobie nie musi być powodem do niepokoju. Ciemne, brązowe plamienie często jest wynikiem krwawienia o niewielkiej intensywności, które ma czas na utlenienie się zanim opuści ciało. Może to być na przykład resztkowe krwawienie związane z ostatnim okresem, co czasami zdarza się nawet kilka dni po jego zakończeniu.

Inne możliwe przyczyny takiego plamienia to zmiany hormonalne, które są całkiem naturalne, zwłaszcza w okresie dojrzewania. Stres, zmiany w diecie czy aktywności fizycznej również mogą wpływać na cykl miesiączkowy i prowadzić do nieregularności, w tym do plamień.

Chociaż Pani wspomina, że nie dochodziło do penetracji, ważne jest, aby pamiętać, że delikatna tkanka w okolicy genitaliów może czasami reagować na dotyk lub nacisk, co również mogłoby wyjaśniać wystąpienie lekkiego plamienia.

Jednakże, jeśli plamienie utrzymuje się, nasila, jest powiązane z bólem, dyskomfortem, czy innymi objawami, które Panią niepokoją, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Lekarz ginekolog lub pediatra mogą przeprowadzić dokładniejszą ocenę i, jeśli będzie to konieczne, zalecić odpowiednie badania. Warto również omówić z lekarzem wszelkie pytania dotyczące zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, aby uzyskać rzetelne informacje i wsparcie.

Proszę pamiętać, że troska o własne zdrowie jest bardzo ważna, a konsultacja z lekarzem może pomóc rozwiać wszelkie wątpliwości i zapewnić spokój ducha.

Jeśli ma Pani jeszcze jakieś pytania czy obawy, proszę o kontakt.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.