Dzień dobry, poszukuję terapeuty, który specjalizuje się terapią po związku z osobą z zaburzeniami n

4 odpowiedzi
Dzień dobry, poszukuję terapeuty, który specjalizuje się terapią po związku z osobą z zaburzeniami narcystycznymi.
Od roku uczęszczam na terapię indywidualną z terapeutą, ale w moim odczuciu psycholog nie był głęboko zorientowany w problemie przemocy psychicznej i manipulacjach psychopaty.
Najchętniej z okolic Białegostoku, jednak terapia online też jest ok. Dziękuję!
Dzień dobry. W związku z trwającym już od roku procesem terapeutycznym warto byłoby w pierwszej kolejności poruszyć ten temat z terapeutą. Polecam omówienie poczucia braku efektów w terapii, frustracji, która się pojawiła, z czego ona może wynikać. Pozdrawiam serdecznie!

Dzień dobry,

Rozumiem, że doświadczenie związku z osobą z zaburzeniami narcystycznymi może być niezwykle trudne i pozostawić głębokie ślady. Wsparcie terapeutyczne, szczególnie specjalizujące się w przemocy psychicznej i manipulacjach, jest kluczowe w procesie zdrowienia.

Jeśli czuje Pani frustrację związaną z dotychczasową terapią, może Pani spróbować porozmawiać o tym ze swoim terapeutą. Otwarta komunikacja może pomóc wyjaśnić, czego Pani oczekuje i jakie są Pani potrzeby, a także pozwolić na dostosowanie terapii do Pani sytuacji.

Jeśli mimo to nie jest Pani zadowolona z rezultatów, warto rozważyć zmianę terapeuty lub poszukanie kogoś bardziej zorientowanego w problematyce zaburzeń narcystycznych.

Proces zdrowienia może być długi, ale z odpowiednim wsparciem i narzędziami można odzyskać równowagę i jakość życia. Życzę Pani powodzenia w poszukiwaniu odpowiedniego terapeuty i wszystkiego dobrego na drodze do zdrowienia.
Dzień dobry, jeśli czuje Pani, że jest to możliwe warto podjąć się omówienia tego jak widzi Pani obecne wsparcie i zastanowić się wspólnie z terapeutą czy jest jakie rozwiązanie, możliwość zaopiekowania. A jeśli nie ma Pani na to gotowości, warto omówić to rozpoczynając ewentualną nową współpracę/wsparcie i zadbać o rozwiązania na takie sytuacje i Pani komfort. Pozdrawiam
Witam. Zachęcam do omówienia tej kwestii z Pani terapeutą. Opis, który Pani przedstawiła, jest ogólny i może kryć za sobą wiele kwestii, które należałoby nazwać, zrozumieć i omówić bardziej szczegółowo.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.