Dzień dobry, Poszukuję psychoterapeuty który pomoże mi poukładać sobie w głowie problem z klamaniem

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
Poszukuję psychoterapeuty który pomoże mi poukładać sobie w głowie problem z klamaniem. Co jakiś czas kłamię lub wymyślam albo koloryzuje historie z moim udziałem. Wymyślanie historii związane jest chociażby z chęcią pokazania się w jak najlepszy sposób np. przed poznaną dziewczyną. Kłamstwa zaś najczęściej wynikają ze strachu przed oceną przez ważną dla mnie osobę lub z chęci usprawiedliwienia jakiegoś złego zachowania w taki sposób, żeby nie do końca od razu przyznać się do błędu. Potrafię brnąć w kłamstwo do momentu jak już nie mam argumentów i dopiero wtedy się przyznać.
Czasami zgubie się w kłamstwach i przedstawię coś inaczej niż wcześniej i wtedy znowu głupio się tłumaczę lub znajduje nowe kłamstwo, które pasuje lub stosuje niedopowiedzenie. To wszystko nie zdarza się ciągle lecz cały czas cyklicznie, chociaż już dawno zauważyłem ten problem i chciałbym to zmienić i chciałbym nie kłamać. Zawsze jak kłamstwo wyjdzie na jaw mam straszne wyrzuty sumienia, że znowu nie dałem rady się powstrzymać i sklamalem, zamiast powiedzieć prawdę od razu, gdzie już wielokrotnie spotkałem się z neutralną reakcją na prawdę nawet na temat czegoś "ciężkiego" a po kłamstwie zawsze reakcja jest negatywna u rozmówcy no i u mnie, zadręczam się tym później i mam 1-3dni bardzo negatywny vibe i obiecuje sobie, że nigdy więcej. Co zrobić i do kogo się udać?
Dzień dobry,
Jeśli Pan nadal szuka terapeuty i forma online jest dla Pana ok, zapraszam. Kłamstwo prawdopodobnie stało się u Pana jakimś wypracowanym schenatem, sposobem odpowiedzi na trudności, których Pan kiedyś doświadczał, możemy nad tym popracować, aby zrozumieć te schematy i je przepracować.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, jeśli chce się Pan podjąć pracy online, zapraszam serdecznie. Wydaje się, że w Pana trudności ważne może być zrozumienie co daje Panu kłamstwo/koloryzowanie i jak inaczej może Pan zadbać o te potrzeby. Pozdrawiam serdecznie