Dzień dobry ,ogólnie to mam 16 lat i choruję na Zespół Aspergera, Jestem dziewczyną ,co pewnie widać

2 odpowiedzi
Ogólnie to mam 16 lat i choruję na Zespół Aspergera, Jestem dziewczyną ,co pewnie widać po nicku,chce powiedzieć,najpierw, że babcia opowiedziała mi ,że już w wieku 1 roku umiałam nazywać cyfry,Co świadczyło by prawdopodobnie o inteligencji,W wieku 10-12 lat zawsze miałam na koniec roku szkolnego(chodziłam do normalnej placówki) miałam średnią ocen pod.5.0 .potem w klasach 7,8 I 1 lo miałam średnią pow.4,3. A dlaczego to mówię? A dlatego iż robiłam se testy na inteligencje na dwóch stronach internetowych i wczoraj wieczorem mi wyszło 126iq A na drugiej stronie dziś rano, gdzie są niby też,,profesjonalne testy" wyszło mi 106 iq.Więc bardzo proszę mi odpowiedzieć co państwo o tym sądzicie,czy jest to możliwe że tak bardzo zgłupiałam przez noc,tymbardziej. Mam ambicję studiów na najlepszym uniwersytecie w Polsce,a potem w jednym z najlepszych na świecie, Bardzo mi proszę powiedzieć,czy mam jakiekolwiek szanse się tam dostać?
Rzetelne, profesjonalne testy mierzące poziom ilorazu inteligencji mogą stosować jedynie psycholodzy. Niestety dostępne w internecie psychotesty należy traktować raczej jako ciekawostkę, a nie prawdziwe źródło wiedzy. Jeżeli jesteś zainteresowana poznaniem swojego IQ oraz sposobami na rozwijanie swoich umiejętności to skontaktuj się z psychologiem, który na pewno może dużo wyjaśnić i odpowiednio pokierować. Jeżeli w Twojej szkole jest psycholog szkolny, to dobrym pomysłem może być zgłoszenie się do niego :)

Nie należy przywiązywać zbytniej wagi do wyników testów dostępnych w internecie. Jeśli chce Pani rzeczywiście poznać swój potencjał intelektualny, proszę zgłosić się do psychologa, który będzie w stanie przeprowadzić profesjonalną diagnozę, profesjonalnymi testami. Ich wynik może częściowo pozwolić się zorientować w swoich szansach dostania się na najlepsze uczelnie.

Dodatkowo, aby oceniać swoje szanse dostania się na najlepsze studia warto sprawdzić najpierw jakie na tych studiach są wymagania.

Niezależnie od tego, że testy IQ dostępne w internecie należy uznać za niewiarygodne, to spadek IQ o 20 pkt w ciągu nocy nie jest możliwy. IQ jest mniej więcej stałe. Takie wahnięcie świadczy o tym, że co najmniej jeden (o ile nie oba) z tych testów był nierzetelny.