Dzień dobry , od jakiegoś czasu źle się czuje szczególnie po wypiciu kawy 3 w 1 i zjedzeniu białego

7 odpowiedzi
Dzień dobry , od jakiegoś czasu źle się czuje szczególnie po wypiciu kawy 3 w 1 i zjedzeniu białego chleba , do tego problemy z wypróżnieniem , czy to mogą być objawy celakii ?
Dzień dobry,
opisane objawy jak i produkty spożywcze po których się one pojawiają nie wskazują na celiakie.
Wątpliwości dotyczące zdrowia najlepiej jest omówić z lekarzem, który skieruje na odpowiednie badania.

Dzień dobry, myślę, że jest to spowodowane słabym zbilansowanie posiłku. Co to znaczy dokładnie, że się źle Pan/Pani czuje? Czy następuje senność poposiłkowa, znurzenie? Biały chleb ma to do siebie, że zawiera mniej błonnika niż pełnoziarnisty, co może powodować zaparcia. Niestety nie wiem, jak wygląda podaż błonnika w całej diecie - za mało informacji. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, warto przeanalizować cały sposób żywienia, żeby znaleźć przyczynę Pani dolegliwość. Konieczna będzie też podstawowa diagnostyka i współpraca z lekarzem + dietetykiem. Pozdrawiam, Zuzanna Dąbkowska
Dzień dobry, objawy są opisane zbyt ogólnie a wymienione produkty, po których występują nie wskazują jednoznacznie na jedną jednostkę chorobową.
Celiakia to choroba autoimmunologiczna, w której organizm reaguje na gluten, białko znajdujące się w zbożach takich jak pszenica, żyto i jęczmień.
Objawy celiakii mogą być różne i obejmować problemy z trawieniem, takie jak biegunka, zaparcia, wzdęcia, bóle brzucha, a także uczucie zmęczenia, depresję, problemy z koncentracją, problemy z wagą, bóle stawów i skóry. Objawy, które Pani opisała, mogą wskazywać na celiakię, ale także na wiele innych schorzeń, takich jak zespół jelita drażliwego, choroby zapalne jelit. Dlatego też, aby postawić dokładną diagnozę, warto skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi odpowiednie badania. Jednocześnie, zalecam zwrócenie uwagi na swoją dietę, aby unikać pokarmów, które mogą pogorszyć objawy i skonsultowanie się z dietetykiem w celu opracowania odpowiedniego planu żywieniowego.
witam, należy przeprowadzić diagnostykę czyli udać się do lekarza i opisać sytuację. Zarówno kawa 3 in 1 jak i biały chleb to "śmieciowe jedzenie" napoju 3 in 1 nie można nazwać kawą to napój kawowy z dużą dawką cukru, który może podnosić gwałtownie glikemię i powodować spadek energii tzw zjazd energetyczny, biały chleb to również bomba węglowodanów prostych i moze działać podobnie jak cukier. Przy celiakii nie powinno być problemów z wypróżnianiem, ale nie można tego wykluczyć pytanie jak wygląda resztę jedzenia. Potrzebna diagnoza
Dzień dobry, na podstawie tak niewielu informacji nie można diagnozować celiakii ani jej wykluczyć, warto skonsultować się z lekarzem i wykonać badania krwi, następnie udać się do dietetyka.
Witam. Na początek prosze spróbować zmienić produkty które Pani zjada na zdrowsze. Na przykład zamiast białego chleba żytni a kawy 3 w 1 kawę z mlekiem. Radzę również zwrócić uwagę na to po jakich produktach gorzej się Pani czuje może ma Pani nietolerancję na gluten lub laktozę.