Dzień dobry, od 8 miesięcy uczęszczałam na indywidualna terapię integracyjna. Na ostatnim spotkan

2 odpowiedzi
Dzień dobry,

od 8 miesięcy uczęszczałam na indywidualna terapię integracyjna. Na ostatnim spotkaniu postanowiłam pożegnać się z terapeuta, ponieważ miałam pewne wątpliwości dotyczące jego profesjonalizmu. Nasze ostatnie spotkanie przebiegło w dosyć nerwowej atmosferze, a w ostaniej minucie terapii terapeuta poruszył temat, którego nigdy wcześniej,że mną nie poruszał. Terapeuta zasugerował mi kontynouwanie terapii z kobietą, bo według niego mam problem z mężczyznami. Otworzył nowy temat w 49 minucie spotkania, nie dając mi żadnej szansy na dyskusję, a gdy chciałam dopytać dlaczego według niego powinnam iść do kobiety terapeuty i co dokładnie ma na myśli, odpowiedział mi ,że czas już się zakończył.

Nie ukrywam,że jest mi bardzo przykro. Przez 8 miesięcy terapii, nigdy nie wspomniał o tym,że powinnam udać się do kobiety terapeutki. Na ostatnim spotkaniu, w ostatniej minucie dał mi taką informację i zostawił mnie z tym samej sobie.

Czy płeć terapeuty ma znaczenie i czy terapeuta zachował się wobec mnie okey?. Chcę dodać, że większość moich znajomych to mężczyźni i zawsze czułam się komfortowo wśród mężczyzn.
Płeć terapeuty ma znaczenie. Czasem wybieramy płeć z którą mamy bezpieczniejsze doświadczenia kiedy w trudniejszym czasie potrzebujemy wsparcia. Czasem wybieramy płeć z którą mamy coś do przepracowania, np wczesne doświadczenia z matką czy ojcem, albo inne późniejsze... ma Pani wiele możliwości w tej sytuacji... czasem warto coś wyjaśnić, a czasem troche frustracji zwraca nam uwage na coś ważnego w nas i naszych relacjach ze światem. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,

wydaje się, że to, co się zadziało (odtworzyło?) w przytoczonej przez Panią sytuacji jest szalenie trudne, ale i bardzo ważne. Mogła się Pani poczuć oszukana, zdradzona, opuszczona przez swojego terapeutę tak odbierając jego sugestię, jednak czasu było zbyt mało, aby dokładnie się zrozumieć. Rozumiem, że terapia trwa nadal, choć Pani ma ochotę ją przerwać w związku z tym co się wydarzyło. Warto, szczególnie jak pojawiły się trudne, silne emocje dać sobie 1-kilka spotkań na zakończenie rozpoczętego procesu, lub przepracowanie trudności, która miała miejsce. Takie momenty bywają kluczowe dla zmiany, nad którą pracujemy.

Życzę odwagi i wytrwałości.