Dzień dobry Nie mogę poradzić sobie z niechęcią i zazdrością do dziecka mojego partnera ma 12 lat .J

3 odpowiedzi
Dzień dobry Nie mogę poradzić sobie z niechęcią i zazdrością do dziecka mojego partnera ma 12 lat .Ja też mam córkę 11.Ja swoje wychowuje inaczej krótki ale też pokazuje jej dużo uczuć.A córka partnera może robić wszystko i nie są wyciągane konsekwencje.Nie mogę się z tym pogodzić.Staram się unikać kontaktów bo mój partner na dużo jej pozwala i straszne ja pięści.Boi się jej zwrocic uwagę żeby się od niego nie odwrocila.Rozumiem to bo ma ja raz na jakiś czas ale co z niej wyrośnie.Jest nastawiana przeciwko nam.Oklamuje nas.Twiedzic że moja córka jest faworyzowana .Ale tak naprawdę nie jest bo sama się nie może zbliżyć do niego bo nigdy nie miała taty.Za niedługo mamy zamieszkac razem.I nie wiem co mam zrobić z tą niechęcią.Wiem że dziecko jest niczemu winne.Oklamywala nas dużo razy ale nie chciałabym czuć tego co czuje.Jak mam sobie z tą niechęcią poradzić? Proszę o pomoc
Dzień dobry, przede wszystkim zalecam rozmowę z partnerem, ustalenie pewnych Wspólnych zasad dla dzieci i trzymanie się tego konsekwentnie.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, warto byłoby się przyjrzeć co dokładnie wywołuje u Pani tą niechęć - czy jest to kwestia głównie stylu rodzicielstwa Pani partnera, czy jest coś jeszcze? Czy ta niechęć towarzyszyła Pani od początku relacji? Czy pojawiła się w penwym momencie? Jest sporo pytań, nad którymi możnabyłoby się zastanowić. To co Pani przeżywa musi być trudne, zwłaszcza w momencie gdy planują Państwo zamieszkać ze sobą i stworzyć razem nowe ognisko domowe. Aby uniknąć możliwych nieporozumień i większego stresu zarówno dla Państwa jak i dzieci, napewno warto byłoby usiąść i otwarcie porozmawiać z partnerem o Pani obawach i przemyśleniach. Jeżeli będą Państwo mieszkali razem, to dobrze byłoby wypracować, wspólne i jednolite zasady traktowania dzieci. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam do kontaktu!
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Na początek warto podzielić się swoimi obserwacjami i obawami z partnerem, być może również przywołując konkretne sytuacje i przykłady zachowań. Czy mówiła Pani o swoich odczuciach wcześniej partnerowi? Warto, planując wspólne dalsze życie ustalić pewne zasady co do wychowania dzieci i wartości jakie chcecie im Państwo przekazać. Być może warto rozważyć wizyty u specjalisty by spróbować określić źródło Pani uczuć. Czy jest to tylko zachowanie dziecka partnera? A może coś więcej? Skąd dokładnie się to bierze? Na pewno warto zacząć od rozmowy z partnerem. Pozdrawiam serdecznie.