Dzień dobry, nazywam się Ola, i mam 15 lat. Zacznę od tego, że już chodziłam do psychologa. Powodem

1 odpowiedzi
mam 15 lat. Zacznę od tego, że już chodziłam do psychologa. Powodem była śmierć mojej siostry. Razem z mamą chodziłam do psychologa. Była i jest dla mnie wielkim wsparciem. Skończyła szybciej terapie, ja swoją zakończyłam 2 miesiące temu. Sama o tym zdecydowałam, że chcę już ją przerwać. Obiecałam mamie że zapomne o wszystkim co było złe, że będę żyła dalej mimo wszystko, bardzo to przeżyła to co się ze mną działo. Lecz od ok tygodnia, czuję się strasznie. Wraca do mnie po prostu wszystko, zapłakana mama, pogrzeb, siostra albo to, jak się cielam. Przestalam jeść, i znowu spadłam na wadze. Czuję się dokładnie tak, jak wtedy, smutna ciągle mi się chce płakać, nic mi się nie chce. Boje się, że to wszystko może się powtórzyć, ale nie chcę mamy martwić, obiecałam jej że będę żyła normalnie i zapomnę, ale ja tak nie potrafię. Co mam robić?
Witam. Czytając Twoją wypowiedź można mieć wrażenie, że żałoba po siostrze nie została przepracowana. Objawy, o których piszesz są niepokojące. Może warto powiedzieć o tym wszystkim mamie i rozważyć kontynuację terapii. Pozdrawiam, Angelika Urban