Dzień dobry. Mój problem polega na tym, że nie wiem jak poradzić sobie z moim zachowaniem. Otóż p

3 odpowiedzi
Dzień dobry.
Mój problem polega na tym, że nie wiem jak poradzić sobie z moim zachowaniem.
Otóż potrafię się gapić na obcych ludzi lub nawet do nich głupkowato
uśmiechać. Czuję się sfrustrowany brakiem drugiego człowieka w moim życiu. Z roku na rok jest to coraz mocniejsze odczucie. Jestem coraz to bardziej zdesperowany i nikt nie che ze mną przez to przebywać za wyjątkiem najbliższych osób.
Szanowny Autorze,
Fakt, że piszesz o swoich emocjach – frustracji, związanej z tym, że nie ma drugiej bliskiej osoby w twoim życiu– to dobry znak. Widać, że dostrzegasz problem i masz motywację, aby go rozwiązać, a to jest zasób, który może bardzo pomóc Ci wykonać krok w kierunku znalezienia drugiej „połówki”. Zachęcam gorąco do rozpoczęcia pracy z psychologiem lub psychoterapeutą. Jeśli dodatkowo zastanawiasz się, co jest powodem Twojego zachowania, polegającego na przyglądaniu się innym, również jest to temat do poruszenia podczas sesji (a także rozmowa o tym, czy faktycznie jest to zachowanie wymagające zmiany). Dodam, że w przypadku doświadczania trudności, o których napisałeś, pomocna może okazać się terapia grupowa. Proponuję jednak zacząć od indywidualnego spotkania z terapeutą.

Witam, jak rozumiem bardzo źle się z tym czujesz. Polecam skorzystania z pomocy psychologicznej - sama porada tutaj nie wystarczy. Proszę pamiętać o tym, że każda terapia ma na celu polepszenia jakości życia osoby zgłaszającej się na nią. Z psychologiem lub psychoteraputą mógłby Pan to uczynić. Z wyrazami szacunku, Marcin Rybak
Sugeruję wizytę: Konsultacja online (pierwsza wizyta) - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Przyczyny Pańskiego zachowania mogą być podyktowane jak Pan słusznie zauważył, zarówno chęcią nawiązania relacji, jak również trudnościami w jej nawiązaniu. Uważam, że warto tą kwestie omówić z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.