Dzień dobry, moim problemem jest strach przed zdradą, problem z zaufaniem mojej połówce, częste ro

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
moim problemem jest strach przed zdradą, problem z zaufaniem mojej połówce, częste rozmyślanie nad złymi scenariusza związanymi z obecną partnerką w temacie jej możliwości zdradzenia mnie, zamartwianie się, że coś jest nie tak, ciągłe pilnowanie czy jest wszystko w porządku, kontrolowanie i obserwowanie czy aby nic nie odbiega od normy w moim związku i nie zmierza do zdradzenia mnie, potrzeba zapewniania mnie, że wszystko jest tak jak powinno być, a także podejrzliwość... wszystko to wystąpiło po wcześniejszym nieudanym związku, jak sobie z tym poradzić? jak porządkować myśli, żeby nie niszczyły mi głowy? jak odbudować mój problem z zaufaniem?
Dzień dobry. Trudności z zaufaniem w bliskich relacjach są jak najbardziej zrozumiałe w kontekście wcześniejszych doświadczeń. Na podstawie wiadomości odnoszę jednak wrażenie, że w tym przypadku obawy dezorganizują relację i nie sprzyjają budowaniu więzi. W tej sytuacji zachęcam do przyjrzenia się przyczynom wspólnie z psychoterapeutą. Praca "u podstaw", czyli na osobistych przekonaniach i schematach, może pomóc przepracować nieufność i wzmocnić bliskość w związku. Zapraszam do kontaktu!

Myślę, że pomocnym będzie szczera rozmowa z aktualną partnerką. Opowiedzenie jej o swoich myślach i uczuciach, zwaracając uwagę na to, że jest to coś z czym Pan się mierzy, a nie coś co ona robi. Takie doświadczenie może być pomocne w budowaniu relacji. Oczywiście rozmowa z terapeutą i przepracowanie poprzedniej relacji w terapii też powinno Panu pomóc.