Dzień dobry, mieszkam w Poznaniu juz dłuższy czas zastanawiam się nad rozpoczeciem psychoterapii, O

2 odpowiedzi
Dzień dobry, mieszkam w Poznaniu juz dłuższy czas zastanawiam się nad rozpoczeciem psychoterapii,
Od zawsze bylam osoba wrażliwa szczególnie w czasie napięcia przedmiesiączkowe objawia się to silnym smutkiem i płaczem z byle powodu,
Sprawy życiowe, uwagi ze strony innych osób są dla mnie stresujące. Umiem wspominac, zamartwiać się niektórymi sprawami przez kilka tygodni. Mam bardzo niska samoocenę. Ale mimo wszystko jestem osobą która jest szczęśliwa z życia jakie ma.

Czy psychoterapia co dwa tygodnie jest w stanie mnie podbudowac moja samoocenę ,pomóc, wzmocnić?
Niestety finansowo mnie nie stać na cotygodniowe spotkania.
Dzień dobry, opisane przez Panią trudności mogą kwalifikować się pod psychoterapię - terapia powinna pomóc z samooceną, radzeniem sobie ze stresem, zamartwianiem się i adaptacją do wahań hormonalnych (pms). Możliwość uczestniczenia w terapii raz na dwa tygodnie nie prognozuje tego, że terapia się nie uda. Wielu moich pacjentów wybrało taką częstotliwość spotkań - jest to w Polsce raczej złoty standard - wiec proszę się nie martwić. Trzymam mocno kciuki za Pani drogę i pozostaje do dyspozycji !

.... absolutnie tak, psychoterapia w proponowanym cyklu spotkań, może Pani pomóc jak najbardziej. Oczywiście potencjalnie, może to nieco wydłużyć proces, ale pomóc przy założeniu Pani zaangażowanej pracy, pomoże. Dodatkowo z Pani opisu można wywnioskować problemy z nawracającymi myślami, zamartwianiem się, zaburzeniami lękowymi - tutaj osobiście sugerowałbym terapię CBT, która powinna przynieść widoczną poprawę w stosunkowo krótkim czasie. Fakt, że szuka Pani pomocy jest pierwszym, ale bardzo ważnym krokiem, ku lepszej przyszłości, zwłaszcza, ze jak Pani pisze jest Pani ogólnie zadowoloną osobą. Proszę usunąć to co przeszkadza, przez pomoc terapeutyczną i będzie dobrze. Pięknego dnia.