Dzień dobry, mam pytanie już od dłuższego czasu, nie mogę poradzić sobie z hamowaniem frustracji, do

2 odpowiedzi
Dzień dobry, mam pytanie już od dłuższego czasu, nie mogę poradzić sobie z hamowaniem frustracji, dotyczącej głównie życia zawodowego, niskie wynagrodzenie, niechęć do wykonywanej pracy, brak perspektyw na zmianę. Frustracja powoduje olbrzymi napływ negatywnych emocji, których, nie potrafię czasem powstrzymać, gotuje się we mnie, mam ochotę wyć. Początkowo udałem się do psychiatry, gdzie otrzymałem lek Seronil, po których emocje nieco hamują, ale tylko to czasu - kolejnej frustrującej sytuacji... wracam więc do punktu wyjścia, następnie zwiększana dawka, inny lek, ale na dobrą sprawę bez rezultatu. Psychiatra stwierdził, że powinienem spróbować psychoterapii na co zdecydowałem się, jednak po kilku wizytach otrzymałem informację, że powinienem udać się do psychiatry, gdyż psychologa niepokoją go moje reakcję...przecież wielokrotnie mówiłem, że jestem pod opieką psychiatry. Rzuca mi się w oczy tutaj kompletny brak współpracy między terapeutą a psychiatrą, mam wrażenie jakby jeden przekazywał odpowiedzialność na drugiego , czy jest to normalne?
Terapia trwa już pół roku, nie czuje się ani trochę lepiej czy powinienem to kontynuować? Mam wrażenie, że moja frustracja, zniknie tylko wtedy jak moja sytuacja ulegnie poprawie ale nie wiem jak za to się zabrać, jestem w rozsypce, przez...frustrację, wcześniej moja próba przebranżowienia się skończyła się fiaskiem, tkwię dalej w tym samym miejscu, psychoterapeuta nie pomógł mi odpowiedzieć dlaczego.
Proszę o pomoc? gdzie mam jej szukać?
Dzień dobry. Ciągła frustracja jest wyraźnym sygnałem, że potrzebna jest jakaś zmiana w Pana życiu. Autorem tej zmiany może być wyłącznie Pan sam. Jeżeli poprzednie próby zmiany sytuacji kończyły się fiaskiem należy sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego? Pan powinien sobie odpowiedzieć na to pytanie, bo to Pana życie, Pana doświadczenia, Pana próby zmiany sytuacji życiowej. Leki tylko/aż (zależy co komu bardziej pasuje) zmieniają to w jaki sposób przetwarza Pan pewne informacje o znaczeniu emocjonalnym. Nic ponad to. Psychoterapia/coaching mogą pomóc Panu zobaczyć coś czego Pan nie widzi, zrozumieć coś czego Pan nie rozumie, nauczyć Pana czegoś czego Pan nie potrafi. Nikt jednak nie powie Panu co ma Pan zrobić. Decyzje w życiu musi Pan podejmować sam. Pozdrawiam. Maciej Gołąb.

Dzień dobry,
Rozumiem, że musi być Panu bardzo trudno gdy próby pomocy sobie nie przynoszą rezultatu. To z pewnością powoduje, że frustracja rośnie. Na pewno psychiatra miał rację, że potrzebna Panu psychoterapia, żeby zrozumiec i przepracować źródło Pana problemów, bo leki mogą tylko likwidować czy załagodzić objawy. Jeśli nie czuje Pan, żeby terapia pomagała PAnu, na pewno warto porozmawiać o tym z terapeutą i zastanowić się, czy ma sens kontynuacja terapii. Jednak proszę się nie zniechęcać do terapii w ogóle, czasem zdarza się, że po prostu osoba terapeuty nam nie odpowiada albo metoda na nas nie działa, wtedy warto poszukać innego terapeuty.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.