Mam problemy gastryczne w czasie podrozowania. Przed wyjsciem /wyjazdem z domu musze isc do toalety, czasami kilka razy. Zaraz po wyjezdzie z domu musze zatrzymywac sie i szukac toalety. To samo przed wejsciem do samolotu. Bardzo duzo podrozuje, jezdze samochodem, latam i w gruncie rzeczy bardzo to lubie. I nie ma znaczenia czy lece na inny kontynent czy ide po zakupy, zawsze gdzies z tylu glowy mam pytanie : Czy gdzies w poblizu jest toaleta? Jesli nie ma, czuje lek. Zyje z tym problemem od kilkunastu, wiec problem sie utrwalil, choc mam wrazenie, ze sie poglebia. Co to jest i do kogo z tym sie udac?
 Beata Szulik-Bomba
Beata Szulik-Bomba
Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Dzień dobry, bardzo Pani/Panu współczuję (z tekstu nie wynika jak powinnam się zwracać). To bardzo trudne żyć bez poczucia oparcia w bliskiej osobie. Zachęcam do skorzystania ze specjalistycznego wsparcia i pomocy. Jako osoba która ma 18 lat może Pani/Pan samodzielnie się o nie ubiegać. Jeśli potrzebna będzie terapia bezpłatna warto jak najszybciej skontaktować się z najbliższą poradnią zdrowia psychicznego, która jej udziela. Pozdrawiam, Beata Szulik-Bomba

mgr Mikołaj Rogoziński
mgr Mikołaj Rogoziński
Psychoterapeuta, Terapeuta
Bydgoszcz
Rzeczywiscie na podstawie tego opisu mozna wysnuc wniosek, ze objawy "gastryczne" towarzysza czemus powazniejszemu zwiazanemu w jakiejs czesci z podrozowaniem. Jednak odpowiedz na to dlaczego tak sie dzieje i w jakim stopniu jest to zwiazane z czynnikami psychicznymi mozna uzyskac dopiero po wizycie u specjalisty, lekarza psychiatry lub psychoterapeuty.
Serdecznie pozdrawiam.

 Grzegorz Kozicki
Grzegorz Kozicki
Psychoterapeuta
Bytom
Dzień dobry,
rozumiem, że przedstawiony problem mocno utrudnia codzienne funkcjonowanie i silnie narusza poczucie komfortu. To o czym mowa w tekście to objaw, należałoby zastanowić się nad jego przyczynami, które z całą pewnością są nieświadome, być może wywołane jakimś lękiem. Z całą pewnością jest to sprawa z którą warto udać się do specjalisty. Konsultacja u psychiatry lub psychoterapeuty na pewno pozwoli rozeznać problematykę i zaproponować właściwe leczenie. Pozdrawiam

dr hab. Wiktor Żłobicki
dr hab. Wiktor Żłobicki
Psychoterapeuta
Wrocław
Opisywane dolegliwości zaburzeń perystaltyki jelit z pewnością warto zdiagnozować i zweryfikować u gastrologa, na przykład pod kątem występowania zespołu jelita drażliwego. W takim przypadku zaburzenia sfery fizjologicznej mogą mieć także swoje źródła emocjonalne, gdyż szacuje się, iż u połowy pacjentów z zespołem jelita drażliwego mogą występować zaburzenia lękowe, depresja, itd. Wtedy warto zwrócić się o pomoc psychoterapeutyczną.

mgr Marzena Kuriata
mgr Marzena Kuriata
Psychoterapeuta, Terapeuta
Łomianki
Witam
W każdym przypadku, kiedy występują objawy ze strony organizmu warto zasięgnąć opinii lekarza np. gastrologa. Wiele chorób może mieć podłoże emocjonalne i z przytoczonego opisu można wnioskować, że tak może być w tym przypadku. Sądzę, że dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z psychiatrą lub psychoterapeutą. Opisany problem jest bardzo uciążliwy i obniża jakość życia, dlatego warto sobie pomóc korzystając z profesjonalnego wsparcia.
Pozdrawiam. Marzena Kuriata

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.