mgr

Marzena Kuriata

verifiedCreated with Sketch.

Psychoterapeuta, Terapeuta

6 opinii +dodaj

Jestem specjalistą w zakresie pomocy psychologicznej, psychoterapeutą dorosłych, dzieci i młodzieży, terapeutą rodzinnym i par ,trenerem warsztatu i terapeutą pedagogicznym. W gabinecie… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
6 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Pomocy Psychologicznej i PsychoterapiiUsługa: psychoterapia

  Pani Marzena jest niezwykle ciepłą i sympatyczną osobą. W trakcie wizyty bardzo skupia się na rozmowie i próbie rozwiązania problemu. Jestem bardzo zaskoczona pozytywnymi efektami terapii oraz sposobem w jaki Pani Marzena stara się zgłębić problem. Polecam wszystkim, którzy wahają się czy podjąć trud terapii.

  Marzena Kuriata2017-12-29

  Pani Kasiu bardzo dziękuję za Pani opinię. Cieszę się, że widzi Pani pozytywne efekty pracy. To Pani zasługa, Pani systematycznej pracy, otwartości, gotowości do konfrontowania się z tym co trudne.Gorąco pozdrawiam.

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Pomocy Psychologicznej i PsychoterapiiUsługa: problemy psychiczne

  Bardzo dobry terapeuta. Poważnie potchodzi do problemu i stara się znaleść najlepsze rozwiązanie. Wie co robi.

  Marzena Kuriata2017-10-21

  Bardzo dziękuję za opinie za opinie. Pozdrawiam

 • H
  Lokalizacja: Gabinet Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii

  Trafiłam do Pani Kuriaty z polecenia. Powodem mojej wizyty była potrzeba rozmowy z terapeutą, który pomoże spojrzeć mi na moje problemy z dystansem, z boku, doradzając dzięki swojej wiedzy i otwartości na ludzi.Konkretny powód to wypalenie zawodowe, które od 2 lat sprawiało, że przestałam cieszyć się życiem i odreagowywałam mój kiepski stan psychiczny w domu.
  Pani Marzena jest naprawdę świetną terapeutką i człowiekiem. Dzięki niej uświadomiłam sobie, że tkwiłam w maraźmie, bojąc się zmian. Narzekając na pracę nie podejmowałam żadnych kroków, by zmienić swoje życie. Brakowało mi odwagi, potrzebnej do zmiany oraz pewności siebie, nadszarpniętej w pracy.
  Od kilku miesięcy pracuję w innym miejscu i jestem szczęśliwa, że odważyłam się zmienić swoje życie. Zniknął stres, frustracja, stany lękowe. W dużej mierze zawdzięczam to Pani Kuracie, której mądrość i zrozumienie dodały mi skrzydeł i uświadomiły, że życie jest za krótkie, by marnować je ze strachu przed zmianą.

  Dziękuję, Pani Marzeno !

  Marzena Kuriata2017-07-04

  Pani Haniu.
  Bardzo dziękuje za Pani opinie. Cieszę się, że zmiany jakie zaszły w Pani życiu są satysfakcjonujące. Pani odwaga i determinacja pomogły Pani podjąć ważne decyzje, z których może Pani być dumna. Gorąco pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

 • A
  Lokalizacja: Gabinet Pomocy Psychologicznej i PsychoterapiiUsługa: psychoterapia dzieci i młodzieży-kontynuacja

  Chociaż przygoda moja i męża z terapią dopiero się zaczyna,to muszę przyznać,ze Pani Marzena to sympatyczna osoba,bardzo profesjonalna i skuteczna(szybko i celnie zauważa w czym tkwi problem). Bardzo cenimy w Niej umiejętność pokazania wielu punktów widzenia na dany temat,umiejętność słuchania niewypowiedzianych treści oraz przedstawienie ich w sposób,który rzuca nowe światło na problem,dzięki czemu można go wreszcie rozwiązać.Bardzo podoba nam się to,że na terapii uczymy się rozumieć siebie nawzajem i lepiej ze sobą komunikować.Wiem ,ze to właśnie dlatego zaczęliśmy odbudowywać nasze relacje ,które jeszcze niedawno leżały w gruzach.Zdecydowanie polecam. Anna.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Pomocy Psychologicznej i PsychoterapiiUsługa: psychoterapia dzieci i młodzieży-kontynuacja

  Dzisiaj byliśmy z mężem po raz kolejny u Pani Psycholog.
  Jest ona bardzo bardzo profesjonalna. Nie pozwala nam na eskalację negatywnych emocji, wysłuchuje każdą stronę. Jej uwagi są konstruktywne, przemyślane i bardzo profesjonalne. Dzięki terapii ja i mąż przestajemy mówić o rozwodzie, problemy zaczynają się wygaszać. Dodatkowo dzieci same powiedziały nam, że cieszą się, że już się nie kłócimy. Wiemy, że jeszcze przed nami dużo pracy, ale dzięki pani psycholog widzę poprawę.
  Gabinet pani psycholog jest bardzo przyjemny, można się tam czuć komfortowo i anonimowo.

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Pomocy Psychologicznej i PsychoterapiiUsługa: psychoterapia partnerska

  Problemy wychowawcze ze zbuntowanym nastolatkiem spedzaly mi sen z powiek od dłuższego czasu. Zdawałam sobie sprawę z problemu jednak ciezko było mi rozmawiac z Dzieckiem, dla ktorego ja i moje decyzje były w pewnym momencie nie do zaakceptowania...poddalam się i mimo dozy sceptycyzmu zdecydowalam się skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Od znajomej dostalam kontakt do pani Marzeny. Przekonał mnie przede wszystkim fakt, iż z nastolatkami i ich problemami ma ona kontakt co dnia.
  Pierwsza wizyta nie była łatwa, myślę , ze terapeutka wykazała się mega cierpliwoscia w stosunku do mojego Dziecka.., ktore o dziwo mimo narzekań było gotowe wrócić do niej ponownie. Z kazda kolekna wizyta było lepiej...Dziecko zaczęło się przede mną znów otwierać, śmiać a nawet chcieć spędzać choć trochę wolnego czasu. Myślę, ze dzięki rozmowom z Panią Marzena uswiadomilo sobie, ze nie jestem wrogiem. Pani Marzena w ciepły i jasny sposób pokazywala również mi jak odbudować zaufanie i jakich bledow unikac. Nigdy nie czulam sie przy tym oceniana czy krytykowana. Zawsze były to konstruktywne rozmowy. Osobiscie uważam, ze rozmowy z taką osobą jak Pani Marzena to mimo całej ich powagi prawdziwy balsam dla duszy. Pani Marzenko - tylko jedno słowo - Dziękuję

  Marzena Kuriata2017-02-23

  Pani Sylwio bardzo dziękuję za Pani opinie. Bardzo cieszę się, że mogłam być pomocna. Okres dojrzewania jest bardzo trudny zarówno dla dzieci, jak ich rodziców. Wart wtedy skorzystać z pomocy specjalisty. Cieszę się, że obydwoje podjęliście decyzje o poprawie wzajemnej komunikacji. Gorąco pozdrawiam.

Pytania pacjentów (15)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem specjalistą w zakresie pomocy psychologicznej, psychoterapeutą dorosłych, dzieci i młodzieży, terapeutą rodzinnym i par ,trenerem warsztatu i terapeutą pedagogicznym.
  W gabinecie prowadzę terapię indywidualną, terapię par i rodzin oraz dzieci i młodzieży, a także konsultacje i spotkania dla rodziców.
  Terapia jest dla mnie szczególnym spotkanim z drugim człowiekiem. Spotkaniem opartym na otwartości, szczerości i zaufaniu. W atmosferze bezpieczeństwa i poufności możemy na nowo spojrzeć na siebie, na swoje życie i relacje, które łączą nas z innymi.
  Wybrałam ten zawód, gdyż lubię ludzi i staram się być otwarta na każdego człowieka. Podziwiam osoby, które spotykam w swoim gabinecie za ich odwagę, gotowość podjęcia wyzwania i zmaganie się z własnymi trudnościami.Terapia to podróż w głąb siebie, to wyprawa w nieznane. Wymagająca, czasami zaskakująca, ale też piękna i fascynująca. Cieszę się, że mogę pełnić rolę przewodnika, który towarzyszy tej wyprawie i pomaga pokonać zasadzki i niebezpieczeństwa.
  W pracy terapeutycznej szczególnie bliskie jest mi podejście psychodynamiczne i systemowe.
  Wierzę, iż nasze doświadczenia z dzieciństwa mają wpływ na nasze dorosłe życie, a nasze indywidualne trudności wpływają na nasze funkcjonowanie w roli partnera, czy rodzica.
  Specjalizuje się w pracy z dziećmi, chętnie pracuje z kobietami w ciąży i mamami małych dzieci.
  Bliskie są mi problemy związane z niepłodnością, utrata ciąży.
  Każdy z nas jest członkiem jakieś rodziny. Jesteśmy blisko związani z naszymi rodzicami, rodzeństwem, naszym partnerem życiowym, naszymi dziećmi.Zdarza się jednak, że żyjąc w rodzinie możemy czuć się zagubieni, samotni, odrzuceni czy niezrozumiani. Sądzę, iż warto wtedy szukać pomocy. Dzięki terapii możemy lepiej zrozumieć siebie i swoich bliskich.
  Pomagam osobą doświadczającym trudności w relacjach z innymi, odczuwających brak sensu życia z obniżonym nastrojem, doświadczających kryzysu lub straty, przeżywającym silny stres.
  Spotykam się z parami/małżeństwami, które doświadczają kryzysu w związku, pragną przyjrzeć się swojej relacji, lepiej wzajemnie się zrozumieć.
  Szczególnie bliska jest mi praca z rodzinami i rodzicami dzieci i nastolatków, którzy doświadczają trudności w swoim" byciu rodzicem".
  Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z trudnościami w nauce, z niskim poczuciem własnej wartości, nieśmiałymi , doświadczającymi trudności w relacjach rówieśniczych, z diagnozą Zespołu Aspergera czy ADHD. Nie jestem psychologiem zatem nie przeprowadzam psychologicznych testów diagnostycznych. Prowadzę terapię pedagogiczną dla dzieci i młodzież ze zdiagnozowaną dysleksją i specyficznymi trudnościami w uczeniu się.
  Ukończyłam studia magisterskie w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.Kwalifikacje zawodowe zdobywałam na Podyplomowym Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii, czteroletnim szkoleniu w Studium Terapii Rodzin OPTA, Podyplomowym Studium Terapii i Treningu Grupowego.
  Zawód terapeuty wymaga ciągłego doskonalenia warsztatu pracy, podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Dlatego staram się wciąż zdobywać nowe doświadczenia. Obecnie szkolę się w Studium Terapii Dzieci i Młodzieży .

  www.psychoterapia-zapraszam.pl

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Studium Terapii Rodzin OPTA- czteroletnie szkolenie całościowe w zakresie terapii indywidualnej i rodzin
 • Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii
 • Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego IPSiR UW
 • Studium Terapii Dzieci i Młodzieży przy Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodku Regeneracja- obecnie
 • Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytet Warszawski-studia magisterskie
więcej

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Staże

 • Poradnia Specjalistyczna Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii MOP
 • Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii

Choroby

 • lęki
 • stres
 • kryzys emocjonalny
 • nerwica
 • zespół Aspergera
 • zaburzenia zachowania
 • kryzys życiowy
 • niskie poczucie własnej wartości
 • kryzys w relacjach międzyludzkich
 • moczenie nocne
 • natręctwa
 • trudności emocjonalne w okresie okołoporodowym
 • utraty w ciąży
 • anoreksja
 • terapia okołoporodowa
 • terapia dzieci -również małych
więcej

Zdjęcia