Dzień dobry mam na imie Mateusz mam takie pytanie zwiazane z moja dziewczyna. otóz boi sie swoich na

4 odpowiedzi
Mam na imie Mateusz mam takie pytanie zwiazane z moja dziewczyna. otóz boi sie swoich napadów złosci to znaczy ze jak jest zdenerwowana to wpada w złosc taka ze nie katroluje słów ani ruchów . czy to oznaczło by z cos jest z nia nie tak ? martwie sie o nia wiec dlatego zdecydowalem sie napisac .
Dzień dobry, emocje są nam bardzo w życiu potrzebne, w dzieciństwie uczymy się je nazywać i jak sobie z nimi radzić. Prawdopodobnie w przypadku Pana dziewczyny nie nauczono jej jak sobie radzić w napadach złości, stąd teraz tak ogromne problemy. Takie niekontrolowane napady złości mają wpływ na to, jak jest się postrzeganym przez ludzi wokół siebie, dlatego namawiam Pana, aby przekonał partnerkę do wizyty u specjalisty. Rozmowa z psychologiem pomoże jej dotrzeć do źródeł swoich uczuć i zrozumieć skąd aż takie gwałtowne reakcje. Prawdopodobnie psycholog zaproponuje Pana dziewczynie udział w warsztatach kontroli złości. Uczestnicy takich zajęć uczą się używać technik służących do zmniejszania poziomu gniewu. Jeśli nie namówi Pan dziewczyny do spotkania z psychologiem, proszę w internecie poszukać takich warsztatów i spróbować namówić ją na takie zajęcia.
Bez pomocy specjalistów Pana dziewczyna może coraz gwałtowniej reagować, nawet na drobne zdarzenia, co może prowadzić do jej wykluczenia ze środowiska, w którym się znajdujecie. Jak również do kłopotów w środowisku pracy. Dlatego jeszcze raz proszę, żeby Pan namówił ją do spotkania z terapeutą. Pozdrawiam, Małgorzata Ostrowska

Witam! Opisane przez Pana trudności Pana dziewczyny wymagają diagnozy psychologicznej dotyczącej sfery emocji, schematów zachowania, wchodzenia w relacje, aby zweryfikować gdzie leży problem. Jeśli Pana dziewczyna będzie chciała poszukać odpowiedzi na pytanie skąd się biorą te "ataki", polecam konsultację osobistą z psychologiem, psychoterapeutą. Jeśli te ataki występują tylko w Państwa relacji,może być wskazana terapia pary. Pozdrawiam!
Dzień dobry.
Zachęcam do konsultacji u psychologa. Być może na jednym spotkaniu specjalista dotrze do źrodeł tych zachowań. Jezeli problem okaże się bardziej skomplikowany/złożony to zaproponowane będą dalsze spotkania: najpierw diagnostyczne, a następnie terapeutyczne. Takie spotkanie może być bardzo cenne szczególnie dla młodych osób, które nie mają tzw. wglądu w swoje uczucia, emocje. Po co się męczyć i obniżać jakość swojego i swoich bliskich życia, jak moZna to spokojnie rozwiązać w gabinecie psychologa. Pozdrawiam.
Dzień dobry,

zachęcam Pana dziewczynę do konsultacji u specjalisty, o ile dostrzega problem i chcę zmienić coś w sposobie swojego funkcjonowania. Troska jednej osoby, gdy druga nie dostrzega trudności, może okazać się niewystarczająca. Ni mniej ważne jest to, że martwi się Pan o partnerkę i stara się pomóc. Wsparcie jest niezwykle istotne. Wydaje się, że i partnerka widzi problem. Warto, by dziewczyna wspólnie z psychologiem/terapeutą postarała się ustalić, co jest przyczyną napadów złości. Odnalezienie przyczyny pozwoli bezpośrednio na nią oddziaływać, by objawy w formie obecnych zachowań mogły zostać istotnie zmniejszone lub zaniknąć. Proszę poszukać specjalisty od EMDR (więcej na stronie PTT EMDR), których praca skupia się na oddziaływaniu na przyczynę i dzięki temu powodowaniu trwalszych zmian w sposobie myślenia, odczuwania i zachowania.

Z uszanowaniem,
Dr n. hum. Monika Gmurek