Dzień dobry, Mam mega problem. Jestem z partnerem 8 lat . Wiadomo jak to w związku raz lepiej raz

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
Mam mega problem.
Jestem z partnerem 8 lat . Wiadomo jak to w związku raz lepiej raz gorzej. Moj partner średnio mi pozakuje jak mnie kocha , zawsze mu o tym mówiłam i zazdrościłam innym Paniom. Partner ma problemy z alkoholem. Wiele osob mi mowilo ze mnie zle traktuje i sie zle odzywa. Ogólnie jak się zaszywa to wszystko prawie ok , aczkolwiek malo uczuciowy. Mieszkamy z jego mama , już dawno mówiłam żeby się wyprowadzić ale wiecznie coś. Ma problemy z prawem za swoje wybryki, siedział już 2 razy w wiezieniu. Za jedna sprawe wyszedl za kaucja czekalam na niego prawie 9 msc. Jeszcze 2 lata do odsiedzenia. Ja zakochana wierzę wiecznie w jego słowa, chyba puste czasem. Tyle razy zła na niego byłam i nerwów straciłam. Jakiś czas temu partner zapoznał się z nowymi sąsiadami z bloku. Parę razy byłam też wspólnie z partnerem. Ogólnie partner jak kończył pracę, to chodził do nich. Jakiś czas temu przyszła po niego policja i go zawinęli na te 2 lata które miał do odsiedzenia. Mną miał się opiekować ten owy sąsiad. Oboje się bardzo między sobą polubiliśmy. Chodziłam do nich i miło spędzałam czas,pomagał mi we wszystkim. Ogólnie powiedział mi że jak tylko mnie zobaczył to odrazu się zakochal. Słyszał też jak parter się odzywa w stosunku mnie i wgl. Pomijając szczegóły, po jakimś tam czasie doszło między nami do pocałunku, później znowu parę razy , przyznałam się do tego jak parter dzwonił z więzienia. Kazał mi wypierdalać i takie tam. Później jednak mi wybaczył i dal mi szanse ,aczkolwiek my cały czas się spotykamy. Nikt nigdy nie okazal mi tyle uczuć i poprostu jestem zakochana. Boję się tylko rozstac z partnerem że coś sobie zrobi w wiezieniu. A może też zmian na lepsze życie. I tego że sąsiad jest starszy o 17 lat . Trochę duzo ,moja rodzina tez nie do konca to akceptuje Aczkolwiek wiadomo nie wygląda,jest kochany i cały czas mi pokazuje jak powinna wyglądać prawdziwa miłość, zaufanie. I że jak coś się mówi to się to robi.
Ja ogólnie zle się z tym czuje jak nawet rozmawiam z partnerem on też z resztą to odczuwa że nie rozmawiam z nim tak jak kiedyś. Nie potrafię podjąć decyzji , często płacze tak jak ten sąsiad który jest we mnie zakochany na zabój. Nie radzę sobie sama ze sobą, on chce mnie stąd zabrać do siebie a ja nie potrafię odejsc. Co mam zrobić
Dzień dobry,
Warto przyjrzeć się swoim mechanizmom bycia w relacji, by zrozumieć, dlaczego Pani tkwi w związku który nie jest dla Pani dobry, czego Pani szuka w relacji z sąsiadem, co ta relacja Pani daje itp. - aby móc zdecydować się na konkretne kroki w życiu. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy psychoterapeuty który pomoże Pani lepiej sobie to wszystko uświadomić aby potem Pani sama mogła zdecydować co robić.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, prawdopodobnie tkwi Pani w toksycznym związku. Proponuje wizytę u psychologa bądź psychoterapię.
Z wyrazami szacunku
Bartosz Petruczenko