Dzień dobry, Mam dziwny problem, mianowicie 4 dni temu powinnam dostać okres, zamiast tego wczoraj

6 odpowiedzi
Dzień dobry,
Mam dziwny problem, mianowicie 4 dni temu powinnam dostać okres, zamiast tego wczoraj wystąpiło chwilowe brązowe plamienie, dosłownie jednorazowa sytuacja. Staramy się z mężem o dziecko, Pani ginekolog 3 dni temu kazała mi zacząć brać luteinę 2 razy dziennie dopochwowo, gdyż mam tendencję do poronień. Stąd moje pytanie co oznacza takie plamienie ? Czy mamy jeszcze szanse na maluszka? Dodam że od czasu owulacji, która była 16 dni temu mam podwyższoną temperaturę mierzoną regularnie oraz szyjka macicy jest rozpulchniona i zamknięta.
Luteina to nie to o co najbardziej chodzi w Pani sytuacji, należy wykonać test ciążowy.
Z opisu jakoby wynika, że Pani sama dokonuje oceny konsystencji szyjki - to nieporozumienie.

Trzeba koniecznie zrobić test ciążowy, gdyż takie plamienie może oznaczać zagrażające poronienie, jeśli wynik testu będzie dodatni, przyjmować Luteinę
Szanowna Pani - brudzenie to wynik włączenia luteiny. Okresu przez pewien czas nie będzie = czas brania leku. Pozostałe parametry sa bardzo subiektywne. za ok 5-10 dni wykonać badanie TVS / usg-dopochwowe / i/lub test ciążowy i/lub beta-hcg /dokładniejsze/ . Sytuacja jest dynamiczna i proszę być dobrej myśli. pzdr artur mazur kalisz
Proszę wykonać test ciążowy. Pozdr.
zadała Pani jednocześnie wiele pytań: niektóre ogólne, niektóre szczegółowe- ciężko tu na wszystkie odpowiedzieć. Najważniejsze: żeby brać Luteiną zapobiegając poronieniu musi być potwierdzona ciąża; proszę zrobić badanie krwi na obecność BHCG. Podwyższona temperatura może być efektem ciąży lub przyjmowania Luteiny. Plamienie może oznaczać miesiączkę lub krwawienie w ciąży. Odpowiedź na pytanie, czy macie Państwo szansę na dziecko , na podstawie powyższych danych, jest niemożliwa. Myślę, że tak, ale potrzeba więcej danych, badań i czasu.
Szanowna Pani,
Trudno odpowiedzieć korespondencyjnie na wszystkie Pani pytania. Może jest Pani we wczesnej ciąży. Może nie ma Pani miesiączki, bo bierze Luteinę... Podwyższona od owulacji temperatura to normalna rzecz. Pewnie już sprawa się wyjaśniła, bo często czas robi swoje.
Z wyrazami szacunku,
CS