Dzień dobry, mam 28 lat, problemem jest wada wymowy głoski R, ćwiczę już trochę czasu, wibracja jest

3 odpowiedzi
Dzień dobry, mam 28 lat, problemem jest wada wymowy głoski R, ćwiczę już trochę czasu, wibracja jest mocna problemem zaś jest duża trudność mowy w wyrazach. Zauważyłem ostatnio, że moje zęby o numerze 4 są skierowane nienaturalnie do wewnątrz, myślę że zabierają około 8 milimetrów szerokości miejsca pracy języka, czy ktoś z Państwa spotkał się kiedyś z takim problemem? Może to mieć znaczenie?

Pozdrawiam
Dzień dobry, wymowa głoski „r” obejmuje wibracje czubka języka czyli dotyczy przestrzeni między zębami siekaczami i ewentualnie kłami.Trudno ocenić coś więcej, bez diagnozy w gabinecie.Nie wiadomo też jakie techniki zostały wykorzystane oraz co jest powodem słabej wibracji? Warto omówić to z neurologopeda prowadzącym lub/ i udać się na konsultację do kolejnego neurologopedy. Powodzenia.

Szczegółowych wskazówek w tak indywidualnej sytuacji może dokonać wyłącznie logopeda, który posłucha, zobaczy a nawet dotknie (badanie palpacyjne). Porady internetowe w Pana sytuacji będą nieskuteczne. Pozdrawiam serdecznie
Witam serdecznie. Wywoływanie tej głoski jest dla mnie ogromną przyjemnością. Zapraszam na konsultację online lub w gabinecie.
Pomogłam wielu osobom dorosłym rozwiązać problem z głoską r :) z każdego miejsca w Polsce. Pozdrawiam