Dzień dobry mam 18 lat jestem mężczyzną mój problem to blokada jak np chce załatwić sprawę przez tel

3 odpowiedzi
Dzień dobry mam 18 lat jestem mężczyzną mój problem to blokada jak np chce załatwić sprawę przez telefon czy pójście coś zjeść i zamówić jedzenie czy coś załatwić włącza mi się blokada wiem co chce powiedzieć ale mam blokadę jak ktoś pierwszy zadzwoni czy ktoś pierwszy coś powiem to za bardzo tej blokady nie ma ale jak ja muszę coś pierwszy mówić i ogólnie jak ja coś muszę dużo mówić to mam blokadę jak byłem mały nie miałem tej blokady blokadę taką mam od 5 lat a od 2 lat bardziej się nasiliła utrudnia mi to w codziennym funkcjonowaniu.też właśnie przy blokadzie bardzie bije mi serce i stres włącza się. Dotykowe informacje które mogą pomóc mam niedoczynność tarczycy i biorę tabletki i jestem osobą nerwową bym powiedziała że bardzo.proszę o pomoc utrudni mi to w codziennym funkcjonowaniu
Witam Pana serdecznie, sytuacje które Pan opisuje dotyczą zaburzeń lękowych. Polecam na początek przeczytać książkę: "Oswoić lęk", aby zrozumieć istotę lęku. W przypdku zaburzeń lękowych bardzo pomocna jest terapia poznawczo-bahawioralna. CBT to forma terapii, która koncentruje się na myślach i zachowaniach, które wpływają na nasze emocje i samopoczucie. To trochę jak GPS, który pomaga nam zrozumieć i zmienić kierunek naszych myśli, by dotrzeć do miejsca pełnego zdrowia psychicznego.

Życzę powodzenia.

Dzień Dobry, wygląda to na lęk ,zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby szerzej omówić ten temat podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
Dobry wieczór, dziękuję za podzielenie się swoimi odczuciami. Samoobserwacja jest bardzo ważna a wszystko co sprawia trudność w codziennym funkcjonowaniu warto zaopiekować i przyjrzeć się temu. Pomocne w tym mogą okazać się spotkania ze specjalistą zdrowia psychicznego, który towarzysząc pomoże zrozumieć myśli, emocje oraz zachowania pojawiające się u nas. Pozdrawiam i życzę dużo dobra.