Dzień dobry, mam 15 lat wiec nie jestem jeszcze pełnoletnia. Mam rodziców którzy bardzo mnie kontrol

1 odpowiedzi
Dzień dobry, mam 15 lat wiec nie jestem jeszcze pełnoletnia. Mam rodziców którzy bardzo mnie kontrolują i zachowuje się w stosunku do mnie nieprzyjemnie. Z moimi dziadkami, z którymi mam codzienny kontakt jest tak samo. Jestem innej orientacji i mam dziewczynę dwa lata starszą czego moja rodzina nie wie ponieważ codziennie słyszę jaki mają stosunek do takich osób. Bardzo ich wyzywają i żartują sobie z tego tematu a następnie życzą im śmierci, mówią bardzo nieprzyjemne rzeczy, które mnie dotykają. Moja dziewczyna mieszka w innym mieście daleko ode mnie, nie mamy na razie możliwości się spotykać na żywo przez naszych rodziców. Piszemy i rozmawiamy przez telefon i na kamerce w nocy żeby ukryć nasz związek przed rodzinami, jest to bardzo trudne i wymaga poświęcenia. Za jakiś czas planujemy się spotkać. Moja mama kiedyś odkryła przypadkiem naszą rozmowę na instagramie i bardzo sie zdenerwowała tak jak i ja. Pytała sie ciągle krzycząc czy jestem lesbijka, tłumaczyłam jej, że to normalne że nie można dyskryminować takich osób i oni tscy już są. Powiedziała mi, że co z tego, ona nie chce żebym ja taka była. Że ręce jej już najniżej opadły, że ją zawiodłam. Zaprzeczyłam jednak, że jestem innej orientacji zeby dała mi spokoj. Ma podgląd na to z kim rozmawiam przez telefon o to też bardzo się zdenerwowała i zaczęła pisać straszne rzeczy do mojej dziewczyny bo pisał tam jej numer telefonu. Musiałam jej wszystko o niej mówić, zaczęła ją szukać na facebooku, śledzić mnie i ją. Powiedziałam, że to moja koleżanka i uwierzyła. Teraz zagląda mi ciągle w telefon, pyta się z kim pisze, czy nadal pisze z moją dziewczyną. Patrzy jakie seriale oglądam czy nie ma w nich osób homoseksualnych. Chce wiedzieć wszystko, nie pozwala mi spotykać się z przyjaciółkami a później narzeka, że nie wychodzę z domu. Potrafi mnie śledzić, przychodzi co jakiś czas się pytać czy jestem homo. Mówi mi o chłopakach, zadaje mi krępujące pytania. Narzeka, że kiedyś byłam lepsza. Czuje, że jestem dla niej niewygodna. Ciągle ma pretensje o to, że nie ubieram sukienek a bardzo źle się w nich czuje, mam dużo kompleksów i problemy z odżywianiem. Wtedy się mnie pyta czy przebieram się za chłopaka. Kiedy chce z nią spędzić czas to bardzo na mnie narzeka, ma o wszystko pretensje i jest dla mnie oschła więc zamykam się w pokoju całymi dniami i z niego nie wychodzę. Kiedy mam ochotę na coś do jedzenia to krzyczy, że wymyślam cuda więc nie jem nic. Nazywa mnie materialistką bo proszę żeby od czasu mi coś kupiła. Zabiera mi moje pieniądze, które zbieram na swoje wydatki. Jest dla mnie bardzo męcząca bo za bardzo chce wszystko kontrolować w tym mnie. Dzisiaj kiedy robiłam bransoletkę, na której napisałam imie mojej dziewczyny, zaczęła się wytypować natrętnie kto to, skłamałam, że to postać z bajki i nadal dociekała. Bardzo się jej boje, ciagle szuka naszych nowych kont na instagramie, patrzy jakie zdjęcia wstawiam i kogo na nich oznaczam i wypytuje się kim są te osoby. Nazywa mnie wraz z babcią ,,dżenderką” bez powodu nawet jak mam ochote na coś co rzadko jem na śniadanie. Mój dziadek jest alkoholikiem. Często wchodzi mi do pokoju i wypytuje się o gry w które gram czy nie ma a nich LGBT. Bardzo prosze o rade jak mogłabym sobie poradzić psychicznie z tą sytuacją poniewaz bardzo mnie ona wykańcza i sprowadza to krzywdzenia siebie, wybuchów i histerii oczywiście widzi to tylko moja dziewczyna co jest też dla niej dużym obciążeniem. Czy mogę zrobić coś żeby zmienić tok myślenia mojej rodziny?
Opisujesz wiele elementów, w których powinnaś uzyskać wsparcie. Według Twoich słów, nie są przestrzegane Twoje prawa. Może zacznij od zadzwonienia na ogólnopolski telefon zaufania dla osób LGBT+? Możesz również skontaktować się z telefonem zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzonym. Oba numery i godziny ich działania znajdziesz w wyszukiwarce. Dostaniesz tam wsparcie lub poradę, co można zrobić w tej sytuacji.