Dzień dobry. Kilka lat temu zakończyłam psychoterapię, z której jestem bardzo zadowolona. Czy mój pa

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Kilka lat temu zakończyłam psychoterapię, z której jestem bardzo zadowolona. Czy mój partner może odbywać psychoterapię u tej samej terapeutki? Czytałam, że nie jest etyczne jednoczesne prowadzenie terapii indywidualnej dla partnerów, ale nie wiem, jak to wygląda w sytuacji, gdy jedno z partnerów jest już dawno po terapii.
Dzień dobry. To zależy pewnie od terapeuty i jego podejścia psychoterapeutycznego. Ja raczej odradzałabym. Ze względu na specyfikę pracy terapeutycznej, swoich pacjentów "nosimy w sercu" :) Nawet jeśli po latach zacierają nam się w pamięci konkretne sytuacje, to zawsze może zaistnieć trudność po stronie terapeuty rozróżniania co od kogo wiem. U partnera np. może pojawić się lęk czy podejrzenie - świadome lub nie - że terapeuta ze względu na znajomość partnerki może być stronniczy i pewnymi rzeczami nie będzie chciał się dzielić, co może utrudniać czy w ogóle uniemożliwić terapię.
W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu :)
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, w psychologii jest słowo, które jedni uwielbiają, inni nienawidzą - brzmi ono "to zależy...." :). Np. jeśli Pani przepracowała w terapii problem traumy przeżytej w dzieciństwie i jest Pani tak bardzo zadowolona jak pisze, a Pani Partner ma problemy np. z pracoholizmem, dodatkowo Pani terapia zakończyła się kilka lat temu, to pozostawiłbym decyzję terapeutce. Jeśli natomiast był to problem związany z Państwa relacją i Partner ma podobny problem lub inny skorelowany z Pani osobą, to niekoniecznie bym doradzał takie rozwiązanie. Pozdrawiam ciepło.