Dzień Dobry. Jestem na drugim roku studiów, aczkolwiek największy problem mam z językiem obcym, w mo

2 odpowiedzi
Dzień Dobry. Jestem na drugim roku studiów, aczkolwiek największy problem mam z językiem obcym, w moim przypadku język angielski. Panicznie boję się chodzić na zajęcia, pomimo tego, że są zdalne.
Łapie mnie za każdym razem paraliż, dzień tygodnia w którym odbywają się zajęcia jest najgorszym dniem. W trakcie zajęć często płaczę. A jak zostanę wywołana do odpowiedzi, ewentualnie dostaję coś do przeczytania zalewam się łzami i nie potrafię nic powiedzieć, można powiedzieć, że ogarnia mnie swojego rodzaju paraliż i nie potrafię nic powiedzieć. Nie mówiąc już o ćwiczeniach z mówienia z obcą mi osobą 1:1. Wtedy już jest totalna porażka.
Tak samo- bywa tak, że jestem bardzo zła w związku nawet z istnieniem tych zajęć, bardzo się denerwuje, obgryzam palce u rąk, nerwowo ruszam nogą, nie jestem w stanie się skupić.
Czy jest jakaś możliwość na ominięcie tych zajęć, ponieważ przez te jedne zajęcia (a nawet nie jestem na kierunku związanym z językiem obcym) mam ochotę wręcz nawet rzucić studia...
Witam serdecznie.
Warto się przyglądnąć- czy jest coś w prowadzącym/ w tej grupie osób co może Pani przypomina jakieś trudne przeżycia z przeszłości. Czy tak jest tylko przy tej osobie/ osobach na tym przedmiocie czy innych także? Uciekanie jest mechanizmem obronnym, więc na chwilę pomoże ale problemu nie rozwiąże. Rekomenduję wybrać się do terapeuty, aby pomógł poznać przyczyny lęku, a także poznać sposoby na poradzenie z nim sobie. Jeśli chodzi o szybkie i doraźne sposoby na pracę z lękiem- bardzo pomaga głębokie oddychanie przeponowe, medytacja. Ale to będzie miało głównie wpływ na poradzenie sobie z objawem, nie na przyczyną. Psychoterapia może pomóc znacznie trwalej i głębiej. Pozdrawiam Joanna Francik

Dzień Dobry,
gorąco zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby omówić temat szerzej podczas wizyty.
Pozdrawiam serdecznie