Dzień dobry Jestem 40-to letnim mężczyzną. Jąkam się odkąd pamiętam. O ile bliscy nie mają z tym pr

6 odpowiedzi
Jestem 40-to letnim mężczyzną. Jąkam się odkąd pamiętam. O ile bliscy nie mają z tym problemu i mimo tego, że sobie radzę z tą dysfunkcja to jednak chciałbym spróbować powalczyć z tym. Nigdy nie korzystałem z pomocy specjalisty i nawet nie wiem czym powinienem się kierować w doborze właściwego logopedy.
Jak powinna wyglądać diagnoza i ewentualne leczenie?
Dzień dobry, badanie niepłynnści mowy polega na ocenia stopnia problemu oraz ustaleniu rodzaju strategii postępowania terapeutycznego i jest bardzo indywidualna.
Sugeruję wizytę: Diagnoza logopedyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Jak napisała moja przedmówczyni specjalista balbutologopeda określi stopień nasilenia problemu. Dobierze odpowiedznie metody i techniki pracy. Dobrym uzupełnieniem terapii tradycyjnej jest terapia czaszkowo- krzyżowa ( cranio- sacralna ). połączenie tych form pracy u mnie daje bardzo dobre efekty. Pozdrawiam !
W przypadku terapii osób jąkających się bardzo ważna jest motywacja pacjenta do podjęcia intensywnej pracy. Proszę udać się do specjalisty, który pracuje z osobami jąkającymi się i nie będzie skupiał się tylko i wyłącznie na niepłynności mowy,ale również na czynnikach biologicznych,psychologicznych i społecznych. Jąkanie to złożony problem,ale terapia z doświadczonym specjalistą daje efekty. Powodzenia!
Badanie logopedyczne jest niezbędne. Pacjent uzyskuje informacje nie tylko o nasileniu zaburzenia, ale również o rodzaju jąkania, układach, które nie są skoordynowane podczas mówienia, objawach towarzyszących. Często logopedzi specjalizują się w określonych typach zaburzeń. W związku z tym dobrze jest zgłosić się do specjalisty z tego zakresu. Są różne metody terapii. Logopeda pomoże wybrać najskuteczniejszą w tym konkretnym przypadku. Powodzenia.
Witam, Przepływ krwi do mózgu (obszar Broki) jest bezpośrednio związany z jąkaniem się - im ukrwienie danego obszaru jest mniejsze, tym trudności z mową są większe. Do diagnostyki można użyć m.in. zaawansowanego sprzętu - spektroskopii rezonansu magnetycznego. Proszę udać się do lekarza neurologa on powinien ustalić plan terapii i ewentualnie skierować do logopedy lub neurologopedy. Pozdrawiam.
Witam. Sugeruje wizytę u logopedy, który zajmuje się problemem jąkania. On przybliży metody i zaproponuje współpracę.
Pozdrawiam
Krystyna Zielińska