Dzień dobry, Jak poradzić sobie z przeświadczeniem, że zawsze ktoś się mną znudzi, że nie jestem wy

3 odpowiedzi
Jak poradzić sobie z przeświadczeniem, że zawsze ktoś się mną znudzi, że nie jestem wystarczający żeby być z kimś w związku? Mimo dobrego wyglądu, inteligencji itp. bardzo ciężko znaleźć mi kogoś kto mnie zaakceptuje. Czuję, że nie da się mnie pokochać, byłem wielokrotnie odrzucany przez innych w swoim życiu, mimo początkowych "okresów miodowych". Zawsze nadchodzi ten moment, że druga osoba nie jest już zainteresowana... Jestem homoseksualnym mężczyzną. To poczucie bezradności wprowadza mnie w mocną depresję.
Dzień dobry,
Zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty - pomoże to Panu zrozumieć źródło tych trudności i poradzić sobie z nimi. Bardzo możliwe, że przyczyny tych problemów mogą leżeć w doświadczeniach z dzieciństwa.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Kwestią istotną dla Pana jest próba zrozumienia, skąd wzięło się takie przeświadczenie (zawsze ktoś się mną znudzi…), które stało się podstawą postrzegania siebie i świata. Jest to swoisty filtr, który powoduje, że nie może Pan w pełni cieszyć się relacjami. Ważne jest pochylenie się nad tym, czy i w jakim zakresie Pan wykazuje się samoakceptacją, co i dlaczego lubi Pan w sobie, a co w innych. Warto poszukać dla siebie wsparcia i podjąć psychoterapię, która pomoże przyjrzeć się temu, co się dzieje w Pana świecie wewnętrznym. Pozdrawiam serdecznie, Marta Kotarba
dzień dobry,
problemy z niskim poczuciem wartości pojawiają się prawie u wszystkich, czasami są chwilowe (związane z trudnym przeżyciem), czasami latami utrudniają nam życie. Każdy przypadek jest inny, wymaga szczegółowej analizy, dlatego zachęcam do spotkania się z psychoterapeuta, tylko w czasie indywidualnej rozmowy będzie mógł Pan dowiedzieć się co dzieje się w Pana związkach. Powodzenia :-)