Dzień Dobry. Dziś coś mnie wzięło i zrobiłem sobie pełne badania z krwi. Jednak mam problem z ich ro

4 odpowiedzi
Dzień Dobry. Dziś coś mnie wzięło i zrobiłem sobie pełne badania z krwi. Jednak mam problem z ich rozkodowaniem. Czy może mi ktoś tak na szybko wyjaśnić "po chłopsku" co jest dobrze, co jest złe? Czy należy z tym udać się do lekarza rodzinnego, czy do dietetyka? Z góry dziękuję za informację.
Wyniki:
Glukoza - 100,35.
Cholesterol całkowity - 203,75.
Cholesterol HDL - 25,88.
Cholesterol nie - HDL - 177,87.
Cholesterol LDL - przy zawartości trójglicerydów powyżej 400 nie można....
Trójglicerydy - 669,69.
ALT - 50
AST - 27
Dzień dobry

W Pańskich wynikach nieznacznie podniesiony jest poziom glukozy - norma do 99 (zakładam, że badania były wykonywane na czczo), natomiast większe nieprawidłowości można dostrzec analizując profil lipidowy:
- cholesterol całkowity jest podwyższony (norma do 190),
- cholesterol HDL jest zbyt niski (norma u mężczyzn od 40),
- bardzo podwyższony jest poziom trójglicerydów (norma do 150) - szczególnie ze względu na ten parametr konieczna jest jak najszybsza konsultacja z lekarzem rodzinnym.

Również podwyższone są próby wątrobowe - ALT norma do 45, AST norma do 19.

Po konsultacji z lekarzem rodzinnym i włączeniu odpowiedniego leczenia konieczna będzie wizyta u dietetyka w celu dostosowania odpowiedniej terapii żywieniowej.

Pozdrawiam serdecznie

Trójglicerydy bardzo wysokie, ale spokojnie można je zbić dietą nie ma konieczności wprowadzania leków.
Dzień dobry, wprowadzenie odpowiednio dobranej dietoterapii i fitoterapii (ziół wspomagających działanie wątroby, trzustki) oraz uzupełnienie ewentualnych niedoborów mogą dać bardzo dobre efekty bez konieczności wprowadzania leków. Pozdrawiam
Dzień dobry,
zawsze analizując wyniki badań warto jest się odnieść do norm, ponieważ mogą one się różnić pomiędzy różnymi laboratoriami.
Z tych wartości, które zostały podesłane można wywnioskować, że glukoza i triglicerydy są podwyższone. Zdecydowanie można zmniejszyć te wartości po zmianach w diecie i ewentualnej suplementacji, polegającej na wspomożeniu pracy wątroby.

Pozdrawiam, na co dzień pracuję z pacjentami online jak również stacjonarnie w Warszawie i Żyrardowie.