Dzień dobry, czy mleko jest skuteczna odtrudtką z metali cięzkich np arsenu i fluoru?

2 odpowiedzi
Dzień dobry, czy mleko jest skuteczna odtrudtką z metali cięzkich np arsenu i fluoru?
Dzień dobry, do dietetycznych sposobów pozbywania się metali ciężkich z organizmu należy wprowadzenie do codziennej diety większych ilości błonnika (np. płatki owsiane, cykoria, owoce ze skórką ), produktów bogatych w siarkę (czosnek, brokuły), kolendry oraz chlorelli (alga japońska). Arsenu najlepiej pozbywać się przez saunowanie np.co drugi dzień przez tydzień lub 10 dni. Koncepcja mleka jako odtrutki jest raczej mitem choć częściowo uzasadnionym. Mleko ma działanie osłonowe (ograniczające wchłanianie) w przypadku np. przypadkowego spożycia jakiegoś środka chemicznego i będzie rozcieńczać substancje żrące i drażniące. Nie ma jednak zdolności eliminacji substancji toksycznych z organizmu.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry! Niestety, mleko nie jest skuteczną odtrutką na metale ciężkie, takie jak arsen czy fluor. W rzeczywistości, konsumowanie mleka nie ma wpływu na usuwanie tych substancji z organizmu.

Usunięcie metali ciężkich z organizmu jest złożonym procesem, który może wymagać specjalistycznego leczenia, takiego jak chelatacja, czyli metoda leczenia polegająca na podawaniu związków chelatujących, które łączą się z metalami ciężkimi i ułatwiają ich wydalanie z organizmu. Chelatacja powinna być przeprowadzana pod nadzorem lekarza.

Jeśli istnieje podejrzenie zatrucia metalem ciężkim, zawsze należy skonsultować się z lekarzem, który może zlecić odpowiednie badania i zaplanować odpowiednie leczenie. W przypadku zatruć, szybka interwencja medyczna jest kluczowa dla zapobieżenia poważnym konsekwencjom zdrowotnym.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online (pierwsza) - 199 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.