Dzien dobry . Czy choroba Hasimoto jest mozliwa przy wynikach TSH -2.83,FT3 - 5.29,FT4-18.18,FSH -4.

1 odpowiedzi
Dzien dobry . Czy choroba Hasimoto jest mozliwa przy wynikach TSH -2.83,FT3 - 5.29,FT4-18.18,FSH -4.32 kobieta 44 lata, wedlug norm podanych na wynikach wszystko wydaje sie byc w normie jednak symptomy wskazuja na tarczyce-zle samopoczucie,waga,dretwienie rak,nog,bol kolan etc.Prosze o porade dziekuje
Szanowna Pani,
Przedstawione wyniki badań sugerują prawidłową czynność hormonalną tarczycy.
Powinna Pani dodatkowo oznaczyć przeciwciała przeciwtarczycowe anty-TPO i anty-Tg (w kierunku przewlekłego autoimmunologicznego zapalenia tarczycy) oraz stężenie glukozy i insuliny na czczo i w teście doustnego obciążenia glukozą (celem oceny w kierunku insulinooporności).
Wyniki badań dodatkowych powinna Pani skonsultować z endokrynologiem.