Witam, dwa tygodnie temu przeszłam operację usunięcia nawrotu przepukliny pępkowej. Nie użyto siatki

1 odpowiedzi
Witam, dwa tygodnie temu przeszłam operację usunięcia nawrotu przepukliny pępkowej. Nie użyto siatki. Jestem przed zdjęciem szwu, lekarz rodzinny zalecił odczekanie dodatkowego tygodnia. Dziś minął trzeci dzień od zaleconego przez chirurga usunięcia szwu (czyli 10 dni od dnia operacji). Regularnie zmieniam opatrunki i wszystko wyglądało dobrze, do dziś. Cały dzień bolał mnie pępek. Wieczorem przy zmianie opatrunku po kąpieli zauważyłam naprawdę spore czerwone, twarde i ciut guzkowate zgrubienie przy pępku po przeciwnej stronie od szycia. Szycie jest od dołu do góry obok pępka. (Szew wygląda na szew śródskórny) zgrubienie boli przy nawet muskaniu go. Do tego w pępku zaobserwowałam przy szwie że znacznie ciemnieje mi skóra. Nie ma nigdzie ropy, krwi ani typowego dla stanu zapalnego nieprzyjemnego zapachu. Oprócz tego mam cały czas wydęty brzuch. Naturalnie udam się rano do lekarza, ale boję się że mogę go nie zrozumieć (mieszkam za granicą) co to może być? Czy moglam niechcący się przyczynić do tego stanu? Nie dźwigam, nie przemęczam się, głównie siedzę i trochę spaceruję. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
Być może jest to reakcja alergiczna skóry na szew. Powinno się polepszyć po usunięciu szwu. Zgrubienie w rzucie blizny jest typowe. Codzienny masaż blizny po usunięciu szwu powinien pomóc. Można również stosować maści/ żele na blizny np Sutricon. Wydęty brzuch niekoniecznie wiązałbym z przebyciem operacji. Pozdrawiam