Dzień dobry. Codziennie przyjmuję Euthyrox 50 godzinę przed śniadaniem. Mam też anemię i w związku

2 odpowiedzi
Dzień dobry.
Codziennie przyjmuję Euthyrox 50 godzinę przed śniadaniem. Mam też anemię i w związku z tym przyjmuję w porze obiadowej Tardyferon Fol. Poza tym przyjmuję przed samym śniadaniem Prokit i Tribux (mam przewlekłe zaparcia i częste odbijanie). Ostatnio zalecono mi picie babki jajowatej i płesznik przed śniadaniem i kolacją. Od kilku dni stosuję się, ale wyczytałam na forum, że przerwa między Euthyroxem a babką powinna wynosić 4 godziny. U mnie może być min. godzinna (tak teraz robię). Jakie skutki uboczne niesie ze sobą zbyt krótka przerwa między babką a podanymi lekami?
Dzień dobry. Zbyt krótki odstęp czasu spowoduje nieprawidłowe przyswajanie leku i lek nie zadziała tak jak powinien, dlatego koniecznie musi być zachowana przerwa. Proszę również zachować odstęp od leku z żelazem, gdyż tutaj podobnie błonnik spowoduje jego niedostateczne wchłanianie. Babkę płesznik i babkę jajowatą może Pani wypić pomiędzy posiłkami np. między śniadaniem i obiadem a druga porcja przed snem. Oprócz babki jajowatej polecam też pić kleić z siemienia lnianego. Potrzebna jest również probiotykoterapia, ale więcej szczegółów mogę ustalić podczas konsultacji. Pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry,

Preparaty z żelazem mogą powodować / nasilać zaparcia.
Czy problemy żołądkowe zaczęły się w momencie brania leku ?

Czy w perspektywie anemii sama interwencja żywieniowa nie wystarczy ?

Pozdrawiam serdecznie