Dzień dobry, a czy jest możliwość terapii grupowej np. z przyjaciółkami, kiedy wszystkie mamy proble

2 odpowiedzi
A czy jest możliwość terapii grupowej np. z przyjaciółkami, kiedy wszystkie mamy problem i chcemy sobie wzajemnie pomóc, tak terapia grupowa dla około 3 osób? I czy osoba chora na anoreksje może uzyskać darmową terpię jak tak to w jaki sposób?
Witam, właściwy proces psychoterapeutyczny powinien odbywać się według ściśle określonych procedur ujętych w kodeksie zasad etycznych psychoterapeuty, gdzie głównym celem jest realizowanie dobra pacjenta między innymi poprzez zachowanie anonimowości i poufności. Przestrzeganie tej zasady jest absolutnym wymogiem i wszelkie odstępstwa mają istotny wpływ na przebieg procesu terapeutycznego, zawsze niekorzystny dla pacjenta. Sytuacja o którą Pani pyta jest możliwa w innej formie pracy grupowej jaką jest grupa wsparcia, gdzie członkowie grupy mogą się znać np. ze względu na to, że mieszkają w jednym ośrodku, jednak zawsze obowiązuje zasada poufności, czyli problematyka poruszana na takiej grupie, pozostaje własnością grupy i nie może być wynoszona poza nią. Jeśli chodzi o darmową terapię to zarówno w przypadku anoreksji jak i każdej innej problematyki należy szukać ośrodków, które pracują w ramach umowy z NFZ lub różnego rodzaju organizacji pozarządowych, które działają w ramach dotacji na prowadzone przez siebie działania statutowe. Pozdrawiam, Barbara Żytka

Dzień dobry, oczywiście jest możliwa taka terapia. Po prostu trzeba się umówić z terapeuta na konkretny termin, kiedy wszystkie Panie możecie przychodzić (najlepiej regularnie co tydzień lub co dwa tygodnie) i razem pracować nad swoimi problemami. Terapeuta sprawuje wtedy piecze nad takim procesem i zapewnia właściwy przebieg terapii. Każdy uczestnik musi się zobowiązać do zachowania dyskrecji, co jest normalną praktyką w przypadku terapii grupowej. Serdecznie pozdrawiam Beata Kot