Dyskopatia miedzyżebrowa-bóle w klatce

1 odpowiedzi
Witam serdecznie , mam 25 lat, 5 lat temu miałem zapalenie mięśnia sercowego od jakiegoś czasu mam objawy podobne do tych, które towarzyszyły zapaleniu mięśnia sercowego czyli bóle w klatce piersiowej bóle ręki tzn tak jakby kości w ręce lub coś podobnego byłem u kardiologa ale jakowych nawet sladów po zapaleniu nie ma, w koncu stan sie pogorszył i trafiłem do szpitala, badania krwi rtg klatki , kregosłupa, usg jamy b. echo itp nic nie wykazały wszystko w normie. Stwierdzono dyskopatie międzyżebrową i wypisali mnie do domu, umówiłem sie na wizytę u neurologa, który także nic niepokojącego nie wykrył, dostałem atarax i milgamme, lecz to nie pomaga, bardzo proszę o pokierowanie gdzie szukać przyczyny i pomocy ponieważ ból jest nie do zniesienia coraz częściej utrudnia funkcjonowanie, pozdrawiam
W medycynie podstawową zasadą jest dokładna znajomość objawów i badanie pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…

Jeżeli to rzeczywiście neuralgia międzyżebrowa to w leczeniu stosuje się leki przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe; oczywiście wybrane i w odpowiednich dawkach.