Dwa dni temu miałam zrobioną gastroskopie, wyszło że mam refluks dużo żółci w żołądku i bakterie Hel

2 odpowiedzi
Dwa dni temu miałam zrobioną gastroskopie, wyszło że mam refluks dużo żółci w żołądku i bakterie Helicobacter pylori .. mam dostosowaną kuracje 10 dniową: leki ( CONTROLOC 40, KLABAX 500mg, DUOMOX)
I nie bardzo wiem co mogę dokładnie jeść, wiem że dieta lekkostrawna między innymi jakie to są produkty?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Witam,
w zaistniałej sytuacji ma Pani/Pan dwa wyjścia. Pierwsze, to przyzwyczaić się do choroby i żyć z nią w coraz bardziej pogarszającej się sytuacji zdrowotnej i leczyć się paliatywnie do końca życia.
Drugie rozwiązanie, to usprawnić swój system immunologiczny, dostarczyć odpowiedniej ilości witamin, minerałów i oczyścić swój organizm. Jeżeli jest Pani/Pan zainteresowany tym drugim podejściem, to mogę pomóc. Mam bardzo duże doświadczenie w tej materii. Jeziorko żółci pojawia się, gdyż mówiąc językiem hydraulików nie domyka się Pani/Panu zawór oddzielający żołądek od dwunastnicy. Trzeba go domknąć, po prostu.
Z Helicobacter nie można robić chłopca do bicia. Bakterie te są niezbędne do naszego funkcjonowania i do życia. Należy tylko zadbać o to, by nie nastąpił patologiczny przerost tego szczepu nad innymi szczepami zasiedlającymi nasz organizm. Należy rozważyć, czy nie podano za wcześnie duomoxu jako leku przeciwbakretyjnego. Czy użyto wcześniej innych metod wyrównujących rozrost poszczególnych bakterii. Controloc, to inhibitor pompy protonowej. Jeszcze bardziej odkwasza i tak już nie dokwaszzony żołądek i powoduje że "zawór" od strony dwunastnicy otwiera się jeszcze bardziej. Po jego zażyciu może się Pani/Pan spodziewać jeszcze większego jeziorka żółci w żołądku czyli totalnej katastrofy.
Jeżeli chodzi o klabax, to stosowany jest na ogół do leczenia zakażeń górnych dróg oddechowych oraz zakażeń skóry. Trudno wypowiedzieć mi się więc zaocznie co do zasadności jego stosowania u Pani/Pana.
Generalnie, jeżeli jest Pani/Pan zainteresowany drugą opcją sposobu na odzyskanie zdrowia, to zapraszam do kontaktu. Mój adres, to: boguslaw.bienias(at)gmail.com
Można mie odszukać także na stronie (telefon): klinikazdrowienia.pl
Pozdrawiam i życzę podejmowania mądrych i przemyślanych decyzji,
Bogusław Bienias

Witam. W kwestii leczenia farmakologicznego należy stosować się do zaleceń lekarza, jeżeli są jakieś wątpliwości zawsze można poprosić o opinię innego lekarza. Dietetyk nie posiada wykształcenia i kompetencji uprawniających go do oceny leczenia wdrożonego przez lekarza specjalistę. W kwestii diety łatwostrawnej już może pomóc. Najlepiej byłoby udać się z wynikami badań i zaleceniami lekarza na wizytę do dietetyka, dzięki temu można liczyć na opracowanie indywidualnych zaleceń dostosowanych do potrzeb i stanu zdrowia. Mogę jedynie przekazać ogólne zalecenia diety łatwo strawnej, proszę jednak pamiętać, że granicą jest tolerancja własna na dany produkt i z listy dozwolonych najlepiej wybrać te, które są dobrze tolerowane. Posiłki powinny być regularne, małe objętościowo, można natomiast jeść częściej np. 6 razy dziennie. Unikać należy ostrych przypraw, octu, tłustych potraw, smażonych, grillowanych. Tłuszcze należy spożywać w niewielkich ilościach, zalecane są małe ilości margaryn kubkowych do smarowania pieczywa, oleje roślinne - niewskazane smalec, słonina, margaryny twarde. Zalecane sposoby przygotowania to gotowanie, gotowanie na parze, pieczenie w rękawie, duszenie bez obsmażania - posiłki powinny być spożywane w temperaturze ok. 40 stopni, nie powinny być gorące. Warzywa i owoce należy jeść po usunięciu skórki - rozdrobnione, poddane obróbce termicznej stają się lekkostrawne, można więc robić domowe kisiele ze zblendowanych owoców lub przetartych przez sitko czy też domowe galaretki. Można np. jabłka w piekarniku ze szczyptą cynamonu i zjeść po zdjęciu skórki. Dozwolone są banany, winogrona bezpestkowe, owoce jagodowe, melon. Niewskazane są gruszki. daktyle, czereśnie, figi. Z warzyw nie należy spożywać kapustnych, czosnku, cebuli, pora, szparagów, roślin strączkowych. Zalecane pieczywo to pieczywo jasne, gdyż błonnik należy w diecie łatwo strawnej ograniczyć. Można pić mleko do 2% tłuszczu, chude jogurty naturalne, słabe napary z herbaty, owocowe herbaty, soki warzywne i owocowo-warzywne. Nie należy natomiast pić alkoholu, czekolady do picia, kawy, mocnych naparów z herbaty, coca coli i innych słodzonych napojów dostępnych w sklepach. Z mięs dozwolona jest chuda cielęcina, młoda wołowina, królik, indyk, kurczak, dorsz, pstrąg, sola, mintaj płoć, halibut, morszczuk, sandacz, szczupak, można przyrządzić gotowane pulpety, budynie, potrawki. Nie należy spożywać tłustych mięs takich jak wieprzowina, gęś, kaczka, baranina, tłuste ryby takie jak łosoś, węgorz, a także śledzie, sardynki, marynowane i wędzone produkty. Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.