Dolina łez - leczenie

7 odpowiedzi
Witam Panią Dr.Mój problem to tzw. "dolina łez". Mam pod oczami linie biegnące na ukos wchodzące na policzki. Jaki jest koszt zabiegu kwasem hialuronowym? Czy jest to możliwe, aby te linie były mniej widoczne? Jak długo jeśli tak utrzymuje się efekt. Pozdrawiam
Istnieje preparat Redensity II dedykowany do tej okolicy.Co do kosztu to zapraszam na konsultację nie wiem ile preparatu będzie potrzebne.

Oszar i problem z tym związany który pani opisuje zazwyczaj ma podłoże zaniuku tkankowego. najszybszą metodą poprawy wizerunku a jednoczesnie najmniej inwazyjna to wypełnienie właściwej gęstości kwasem hialuronowym. Wówczas linie sa mniej widoczne, efekt utrzymywania sie efektu zalezy od gęstosci kwasu - a w tym przypadku uzywa się lekkich kwasów hialuronowych, które utrzymuja sie w okresie ok 6-8 miesięcy. koszt zabiegu w zależności od ubytków tkankowych wynosi od 600 zł
Zapraszam na konsultację.
dr Andrzej Krajewski
Witam serdecznie,
W przypadku doliny łez zamiast kwasu hialuronowego rozważyłbym użycie kwasu polimlekowego, którego działanie polega na stymulacji skóry i tkanki podskórnej do produkcji własnego kolagenu, który jest zwykle tracony w procesie starzenia. W wyniku tego skóra stanie się gęstsza, bardziej elastyczna i sprężysta a zmarszczki i fałdy ulegną wypełnieniu. Sam kwas stopniowo zanika. Natomiast efekt zagęszczenia i uwypuklenia skóry pozostanie na długo. Wadą jest, że efekt nie jest początkowo widoczny, przez kilka dni po zabiegu utrzymuje się lekki obrzęk twarzy, który dopiero po kilku dniach zanika i wygląda się jak przed zabiegiem. Od tego momentu przez kilka tygodni postępuje proces wytwarzania własnego kolagenu w rejonie poddanym terapii. Dzieje się to stopniowo i nie widać gwałtownych zmian w wyglądzie twarzy. Jednakże po upływie kilku tygodni poprawa wyglądu twarzy jest wyraźna, jednocześnie efekt jest bardzo naturalny. Ostateczny efekt osiągany jest po około 2-3 miesiącach. Po upływie około 2 miesięcy od zabiegu wyraźnie poprawia się grubość i gęstość skóry i tkanki podskórnej w okolicy oczu przy nosie. Skóra w tej część zostanie uwypuklona w bardzo naturalny sposób. Twarz odzyska wypoczęty i odprężony wygląd. Mimo stopniowego rozkładu kwasu polimlekowego i jego zanikania w skórze, efekt zagęszczenia i uwypuklenia skóry utrzymuje się bardzo długo, nawet do 2-3 lat.
W zależności od wieku i stopnia zaawansowania należy wykonać od 3 do 5 zabiegów w odstępach 2-3 miesięcznych. Koszt jednego zabiegu to kwota ok. 1500 złotych.
Niestety ponieważ zabieg powinna wykonywać osoba, która przeszła odpowiednie szkolenia z aplikacji kwasu polimlekowego i uzyskała odpowiedni certyfikat, którego ja nie mam dlatego nie mogę się podjąć wykonania zabiegu u Pani ale proszę rozważyć tą alternatywę.
Bardzo mi przykro, że nie byłem Pani w stanie pomóc, w razie pytań pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam
Szymański
Witam,
przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi. Korekcja "doliny łez" kwasem hiualuronowym nie jest doskonała i może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Z natury rzeczy, efekt jest przemijający (zazwyczaj 6 miesięcy). Koszt to około 1000 PLN. Pozdrawiam.
Lek. Piotr Drozdowski
Specjalista Chirurgii Plastycznej
Proszę zgłosić się na konsultację przed zabiegiem do lekarza medycyny estetycznej w celu zdefiniowania problemu i propozycji sposobu terapii. Podczas tej konsultacji otrzyma pani informacje o kosztach indywidualnej terapii.
Pozdrawiam.
Witam,
kondycję i wygląd okolicy oka rzeczywiście można poprawić przy użyciu kwasu hialuronowego. Jednak biorąc pod uwagę, że skóra w tym miejscu jest niezwykle delikatna, wymaga zastosowania preparatów specjalnie dedykowanych do tej okolicy. Wtedy można oczekiwać najlepszych efektów, utrzymujących się do 12 miesięcy. Polecałabym produkt o nazwie Redensity II. Koszt zabiegu to ok. 1000 zł.
Pozdrawiam.
Witam serdecznie, są różne metody poprawy wyglądu tej okolicy. Zapraszam na konsultacje :)