Dobry wieczór Państwu, Przyjmuję płyn lugola na pewne schorzenia, ale nie chodzi tu o tarczyce,

2 odpowiedzi
Dobry wieczór Państwu,

Przyjmuję płyn lugola na pewne schorzenia, ale nie chodzi tu o tarczyce, a cysty w piersiach, lekarz zalecil picie lugola kilka kropli do posilku, ale zapommnialam dopytać czy do takiej suplementacji za jednym rzutem mogę też wziąc tabletke z magnezem- to chyba jest cytrynian i zawiera ok 100-150mg czystego magnezu? nie wiem czy to można łaczyć, a nie chcialabym niwelowac efektów jodu.

Z poważaniem
Marika Gil
Dobry Wieczór Pani Mariko. W przypadku płynu Lugola, zawiera on jod, który jest kluczowy dla funkcjonowania tarczycy. Jednakże, jeśli Twój lekarz zalecił jego spożywanie w kontekście cyst w piersiach, istnieje prawdopodobieństwo, że ma to związek z regulacją poziomu hormonów tarczycy, które mogą wpływać na zdrowie piersi. Co do magnezu, jest to również ważny składnik odżywczy, jego wpływ na jod w organizmie może być minimalny. Zazwyczaj nie ma przeciwwskazań do jednoczesnego spożywania jodu (w postaci Lugola) i magnezu, ponieważ są to różne substancje, które działają w organizmie w różny sposób. Tabletki magnezu w postaci cytrynianu zazwyczaj nie powinny interferować z działaniem jodu. Niemniej jednak, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zalecam skontaktowanie się z lekarzem lub farmaceutą, aby uzyskać bardziej szczegółową radę dotyczącą Twojej indywidualnej sytuacji zdrowotnej.

Dzień dobry. Płyn Lugola, który zawiera jod, jest często stosowany we wspomaganiu leczenia, w tym w leczeniu cyst piersiowych. Magnez, z kolei, jest składnikiem mineralnym ważnym dla wielu procesów w organizmie, w tym dla zdrowia mięśni i nerwów. Jod zazwyczaj nie wpływa bezpośrednio na wchłanianie magnezu. Cytrynian magnezu, forma magnezu, którą wspominasz, jest dobrze przyswajalny i nie ma znanych bezpośrednich interakcji z jodem, które by przeszkadzały w jego absorpcji. Ważne jest, aby przyjmować suplementy zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli masz wątpliwości co do dawkowania lub kombinowania suplementów, najlepiej jest to skonsultować z lekarzem. Choć jod i magnez nie wchodzą w znane, negatywne interakcje, to często zaleca się rozdzielenie przyjmowania różnych suplementów w ciągu dnia. Daje to możliwość maksymalizacji absorpcji każdego składnika i minimalizacji ryzyka ewentualnych łagodnych interakcji w przewodzie pokarmowym. Możesz rozważyć przyjmowanie magnezu w innym czasie niż płyn Lugola. To może pomóc w lepszym przyswojeniu obu składników. Pozdrawiam i życzę miłego dnia!