Do jakiego lekarza trzeba się udać gdy podejrzewa się grzybice układu pokarmowego. Moje objawy to ci

2 odpowiedzi
Do jakiego lekarza trzeba się udać gdy podejrzewa się grzybice układu pokarmowego. Moje objawy to ciągłe zmęczenie, brak energii, ciągłe bóle głowy, osłabienie, uczucie że robi się słabo, krecenie w głowie, na zmianę raz biegunka raz zatwardzenie, jakąś wysypka na rękach. Proszę o pomoc.
Witam,

Najpierw badania. Ponieważ moją specjalizacją od 22 lat są grzybice układowe w najtrudniejszych chorobach tj chorobach onkologicznych, w pierwszej kolejności wysyłam pacjentów na badania metodą biorezonansu. Potem badania krwi. Następnie jeśli potrzeba na konsultację do lekarza konkretnej specjalizacji.

Co poza biorezonansem?
W diagnostyce zakażeń grzybiczych stosuje się m.in. badania mikroskopowe, metody mikrobiologiczne, serologiczne (wykrywanie antygenów i przeciwciał) oraz metody genetyczne . Badanie może zostać wykonane na podstawie próbki krwi żylnej pacjenta. Wskazaniem do jego wykonania jest podejrzenie, że pacjent cierpi na kandydozę układową, w której mogło dojść do zakażenia narządów wewnętrznych. Badanie polega na wykryciu w surowicy antygenu mannanowego – mannan jest głównym składnikiem ściany komórkowej grzybów z rodzaju Candida i stanowi wskaźnik (marker) zakażenia. Ponadto można wykonać badanie kału – próbkę kału umieszcza się na specjalnym podłożu mikrobiologicznym umożliwiającym wzrost grzybów drożdżopodobnych. Służy ono do wykluczenia obecności grzybów w jelicie.

Z mojego doświadczenia pracy z ponad 40 tyś pacjentów: najskuteczniej grzybice układowe leczy się równocześnie żywieniowo i psychologicznie. Leki działają bardzo słabo i tylko na krótki czas.

Pozdrawiam Aleksandra Swierkosz
Dietetyk Medyczny, Psycholog chorób, Terapeuta

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Lekarz internista lub gastroenterolog. Objawy mogą wskazywać na kandydozę ale nie muszą, podobne objawy mogą być przy zaburzeniach glikemii (insulinooporność, hipoglikemia reaktywna), SIBO, choroby pasożytnicze lub nietolerancji histaminy (zwłaszcza przy powiązaniu z wysypkami). Warto było by poszukać przyczyny tych dolegliwości i dobrać odpowiednią, rzetelną diagnostykę.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online (pierwsza) - 165 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.