Długo biłem się z myślami czy to pisać, ale chyba nie mam wyboru. Mam 19 lat i mieszkam z rodzicami,

3 odpowiedzi
Długo biłem się z myślami czy to pisać, ale chyba nie mam wyboru. Mam 19 lat i mieszkam z rodzicami, nieukończyłem szkoły średniej bo czułem się niekomfortowo wśród męskich rówieśników, a dziewczynom wstydziłem się na oczy pokazać (teraz jestem w zaocznej prywatnej, ale dalej się rodzice na mnie drą że do nikogo nie odzywam się). Rodzice cały czas drą na mnie mordę bo jestem bardzo nieśmiały i boję się odezwać do człowieka, wiecznie mi wmawiają że ja tylko kombinuję jak pójść na łatwiznę, grożą mi psychotropami, psychiatrami i szpitalami psychiatrycznymi. Już raz przez kilka dni podawali mi pigułki, przez nie czułem się okropnie bez życia, nie mogłem też dojść podczas masturbacji, jednej z niewielu rzeczy które mi dawały szczęście w domu. Wmawiają mi że jestem inteligentny i przystojny, choć wiem że to nie prawda. Kiedy widzę że chcą nawiązać ze mną rozmowę to krew niemalże dosłownie się we mnie gotuje z furii i natychmiast znika mi ochota życia. Nie mam planu na życie, zawsze chciałem mieć partnerkę, ale z nieśmiałości mi to nie wychodzi (jestem smutny 24/7 bo nie mam dla kogo żyć, pomijając rodzinę od której chcę odejść). Twierdzą że mam wszystko, a przy próbie argumentacji wyzywają mnie oraz straszą że zadzwonią na pogotowie i powiedzą że grożę samobójstwem. Nie wiem co robić, nie wiem gdzie uciec od nich, nie wiem nawet czy na właściwej stronie piszę jak to nazwę "ten wysryw". Wierzę że dzięki partnerce smutek zniknie, ale oni grożą mi służbami zdrowia dla psychicznie chorych.
Myślę sobie, że może czuć Pan dużo różnych emocji takich jak: złość, smutek, żal, rozczarowanie, poczucie winy, w sytuacji, gdy Pana rodzice na Pana krzyczą i wywierają presję na podjęcie leczenia. Pokonanie nieśmiałości jest możliwe dzięki podjęciu terapii psychologicznej. W trakcie sesji z psychologiem możliwe jest również zaopiekowanie się różnymi emocjami, które przeżywa pacjent, uczenie się nowych sposób reagowania i umiejętności oraz poszerzanie wglądu we własne przeżycia i doświadczenia.

Dobry wieczór, dobrze, że szuka Pan pomocy. Życie i relacje z innymi ludźmi mogą być źródłem radości i satysfakcji - początkiem jest jednak zbudowanie najważniejszej relacji, czyli tej z samym sobą.
Pisze Pan o poczuciu presji i nacisku ze strony rodziców, a także o smutku, żalu i poczuciu nieadekwatności.
Są to tematy na psychoterapię, która może być początkiem Pana drogi ku sobie. To miejsce, w którym można zastanowić się nad swoimi potrzebami, pragnieniami, smutkami, a także lękiem i wszystkim tym, co w Panu.
Kiedy poczuje Pan grunt pod nogami, będzie Pan mógł zdecydować o tym, z kim i w jakie relacje zechce Pan wejść.
Warto zadbać o siebie, by móc bez przeszkód i ograniczeń realizować siebie, przeżywając życie na własnych zasadach.
Pozdrawiam serdecznie, życząc wszystkiego, co potrzebne.
Dzień dobry, wykazał się Pan dużą odwagą aby wziąć sprawę w swoje ręce i podzielić się tym doświadczeniem. Nie należy ono do łatwych i przyjemnych - to naturalne że budzi w Panu opisane wyżej uczucia, poczucie beznadziejności, zwątpienia, niechęć do podejmowania działań. Napotkał Pan na swojej drodze wiele przeszkód i chociaż niektóre mogą sprawiać wrażenie takich nie do przeskoczenia to przy odpowiednim zaopiekowaniu jest to możliwe. Relacje z innymi ludźmi są niezbędnym elementem naszego życia, mogą być zarówno źródłem przyjemności jak i przykrości. Należy jednak pamiętać że każda zdrowa relacja zaczyna się od relacji z samym sobą, dlatego tak ważne aby rozpocząć od niej, poznać samego siebie, dowiedzieć się co tak naprawdę jest dla nas ważne i istotne. Uważam, że "ten wysryw" wcale nim nie jest a wręcz przeciwnie - to czym Pan podzielił się jest ważne, ma duże znaczenie, kosztowało Pana wiele siły i odwagi a na to mogą pozwolić sobie ludzie, którzy chcą o siebie zadbać i poszukują rozwiązań. Pozdrawiam i życze dużo dobrego.